tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Bradley Wiggins zadebiutuje w... mistrzostwach wioślarskich

Słynny brytyjski kolarz Sir Bradley Wiggins, który pod koniec 2016 roku zakończył kolarską karierę potwierdził, że wystartuje w grudniowych, halowych mistrzostwach Wielkiej Brytanii w... wioślarstwie. Portal bbc.com. poinformował, że weźmie udział w wyścigu na 2000 m.
Bradley Wiggins (fot. Getty)

Mistrzostwa otwarte dla obywateli Wielkiej Brytanii w wieku od 11 do 88 lat odbędą się 9 grudnia w kilkudziesięciu kategoriach wiekowych na olimpijskim welodromie w Londynie. Na środku hali zostaną ustawione ergonometry wioślarskie.

– Zacząłem wiosłować, po przejściu na sportową emeryturę tylko po to, by zachować kondycję. Moje wyniki wyglądały jednak całkiem dobrze, więc zacząłem ćwiczyć profesjonalnie i teraz trenuję siedem dni w tygodniu – powiedział dziennikowi "Daily Mail" Wiggins.

37-latek, pierwszy Brytyjczyk, który triumfował w Tour de France (2012), przygotowywał się do startu pod okiem dwukrotnego złotego medalisty igrzysk w wioślarstwie Jamesa Cracknella (2000 Sydney i 2004 Ateny w czwórce bez sternika).

Sukcesy osiągał zarówno na torze, jak i na szosie.

Wiggins ma w kolekcji osiem medali igrzysk olimpijskich, w tym pięć złotych (na torze: Ateny 2004 indywidualnie na dochodzenie, Pekin 2008 na dochodzenie indywidualnie i w drużynie, Rio de Janeiro 2016 na dochodzenie w drużynie oraz na szosie Londyn 2012 indywidualnie na czas). Kilka miesięcy po zwycięstwie na igrzyskach w Londynie został uhonorowany przez królową Elżbietę II tytułem szlacheckim.

Dwanaście krążków przywiózł z torowych mistrzostw świata oraz trzy z szosowych.

podobne informacje

Były kolarz nie będzie wiosłować w Tokio. Anglik zrezygnował

Brytyjska komisja oskarża Wigginsa o stosowanie dopingu

Media: Brytyjczycy prowadzą śledztwo wokół Wigginsa i grupy Sky

Piątek w Rio: poznaj ciekawostki