tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Oficjalnie: Marcin Wasilewski piłkarzem Wisły Kraków

Marcin Wasilewski – po odejściu z Leicester pozostawał bez klubu – podpisał kontrakt z Wisłą Kraków. Doświadczony obrońca wraca do Ekstraklasy po blisko 11 latach.
Marcin Wasilewski (Fot. Getty Images)

Wisła – Pogoń 1:0. Krakowianie wciąż w czołówce

Ostatnie lata Wasilewski spędził za granicą. Po tym jak zimą 2006 roku opuścił Lecha Poznań, najpierw występował w belgijskim Anderlechcie (m.in. cztery tytuły mistrza Belgii), a w 2013 roku przeniósł się do Leicester City. Z tym drugim klubem w sezonie 2015/16 sensacyjnie zdobył mistrzostwo Anglii.

Wasilewski to doświadczony, 37-letni obrońca. Wraz z końcem czerwca wygasła jego umowa z Lisami i od tamtego czasu pozostawał bez klubu.

Piłkarz podpisał z Wisłą kontrakt obowiązujący do końca tego sezonu. Umowa jest jednak tak skonstruowana, że istnieje opcja przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy. Dotychczas rozegrał w Ekstraklasie 117 meczów, w których zdobył 14 bramek.

37-latek zanotował 60 występów w reprezentacji Polski. Po raz ostatni w biało-czerwonych barwach zagrał 26 marca 2013 roku w eliminacyjnym meczu z San Marino (Polska wygrała 5:0).

(fot. Twitter.com)
#NASI: Jakub Błaszczykowski o końcu kariery w Wiśle Kraków

podobne informacje

Koniec Wasilewskiego w Leicester. "Najlepszy specjalista"