18.11.2017, 15:10
ATP Finals 2017
1/2 finału

ATP Finals: Federer pokonany. Goffin w finale

David Goffin pokonał Rogera Federera 2:6, 6:3, 6:4 w półfinale turnieju ATP Finals w Londynie. Dla Belga będzie to pierwszy finał w tej imprezie.
David Goffin (fot. Getty Images)

ATP FINALS: KUBOT I MELO ZAGRAJĄ O TYTUŁ W LONDYNIE

Goffin w tym roku debiutuje w turnieju ATP Finals. W drodze do finału pokonał między innymi Dominika Thiema. Los Austriaka w sobotnie popołudnie podzielił Roger Federer, dla którego była to pierwsza porażka w turnieju.

Spotkanie lepiej rozpoczął Szwajcar, który w Londynie triumfował już sześciokrotnie. W pierwszym secie jego rywal wygrał tylko dwa gemy. Wydawało się, że spotkanie będzie spacerkiem do finału.

W dalszej części meczu oglądaliśmy zupełnie innego Goffina. Już na początku drugiego seta zdołał przełamać serwis Federera. Grał pewnie i najwidoczniej zapomniał o swoich obawach, które wygłaszał przed spotkaniem – Nie wiem, jak mam pokonać Federera. Ostatecznie set zakończył się jego wygraną 6:3.

W kolejnym Belg potwierdził swoją dobrą dyspozycję. Przełamanie w czwartym gemie zapewniło mu przewagę, którą utrzymał do końca spotkania. Tym samym zapewnił sobie awans do finału turnieju. W nim zmierzy się z Grigorem Dimitrovem lub Jackiem Sockiem.

Szalona akcja w finale Pucharu Federacji!