0
3
3

Premier League: połówka Krychowiaka, porażka Fabiańskiego

To nie był szczęśliwa sobota dla Polaków w Premier League. Drużyna Grzegorza Krychowiaka, West Bromwich Albion, została rozgromiona u siebie 4:0 przez Chelsea. Swansea City, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, przegrało z kolei na wyjeździe z Burnley 0:2. Dobry występ w Championship zaliczył, w meczu Hull – Ipswich (2:2), Kamil Grosicki.
Grzegorz Krychowiak i Eden Hazard (fot. Getty Images)

Wpadka United. Wysłali skauta... na zamknięty stadion

Tylko pierwsze 45 minut spędził na boisku Grzegorz Krychowiak w meczu WBA z Chelsea. Polaka zmienił Claudio Yacob. Do przerwy goście prowadzili już 3:0 po golach Alvaro Moraty, Edena Hazarda i Marcosa Alonso. W drugiej części jeszcze jednego gola dorzucił Hazard i londyńczycy sięgnęli po ósme zwycięstwo w sezonie.

Fabiański bez szans

Na tarczy wraca z Burnley drużyna Swansea. W 29. minucie meczu Łukasz Fabiański skapitulował po raz pierwszy. Jack Cork wyskoczył najwyżej w polu karnym, a Polak nie miał szans na obronę jego precyzyjnego strzału głową w prawy dolny róg. 11 minut później wynik ustalił Ashley Barnes, który skierował piłkę w lewe okienko bramki Fabiańskiego.

Cały mecz Bournemouth – Huddersfield (4:0) z ławki rezerwowych obserwował Artur Boruc.

Krychowiak: PSG? Czuję się w pełni odbudowany

Dobry występ w spotkaniu Championship Hull – Ipswich (2:2) zaliczył Kamil Grosicki. Po jego akcji i dośrodkowaniu Jarrod Bowen strzelił gola na 1:1 dla gospodarzy. Między słupkami zespołu z Ipswich wystąpił Bartosz Białkowski.