tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Łukasz Kubot: zagraliśmy bardzo dobrze taktycznie

Polski tenisista Łukasz Kubot pochwalił w sobotę, tuż po awansie do finału turnieju ATP Finals w Londynie, taktyczny plan na wygrany mecz. Zaznaczył, że cieszy go zwłaszcza szybkie podniesienie się po piątkowej porażce.
Łukasz Kubot i Marcelo Melo (fot. Getty Images)

ATP Finals: Federer pokonany. Goffin w finale

W pierwszym sobotnim meczu ATP Finals Kubot, który występuje w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo, pokonali rozstawioną z numerem 8 amerykańsko-nowozelandzką parę Ryan Harrison, Michael Venus 6:1 6:4.

Na pewno cieszymy się z przebiegu meczu, bo uważam, że kluczowe było przełamanie, gdzie mieliśmy pierwszą szansę w pierwszym gemie, gdy serwował Ryan Harrison. Wtedy skoncentrowaliśmy się tylko na swojej taktyce – tłumaczył.

Kubot odniósł się także do piątkowej porażki z brytyjsko-brazylijskim duetem Jamie Murray, Bruno Soares 2:6 4:6, podkreślając, że "trzeba było szybko przeanalizować to spotkanie i zapomnieć".

Mieliśmy handicap, bo wiedzieliśmy, że tak czy tak – czy przegramy, czy wygramy – przejdziemy dalej. Wiadomo, że to biznes, punkty, pieniądze, a my koncentrowaliśmy się na każdym spotkaniu i cieszy nas na pewno, że dzisiaj wyszliśmy z tego zwycięsko – tłumaczył.

W niedzielnym finale ATP Finals w Londynie para Kubot i Melo zmierzy się z parą John Peers – Henri Kontinen. Początek meczu o 15:30 czasu lokalnego (16:30 czasu warszawskiego).

"Oko w oko" – Łukasz Kubot

podobne informacje

ATP Finals: wygrana Kubota i Melo na pocieszenie

ATP Finals: Kubot i Melo znów pokonani. Nikłe szanse na awans

Kubot: Jack Sock robi różnicę na korcie

ATP Finals: Kubot i Melo rozpoczęli turniej od porażki