Puchar EHF: Azoty bliżej fazy grupowej

Piłkarze ręczni Azotów Puławy wygrali z Team Tvis Holstebro 30:27 (14:15) w pierwszym meczu trzeciej rundy Pucharu EHF. Rewanż zaplanowano za tydzień w Danii. Zwycięzca dwumeczu awansuje do fazy grupowej rozgrywek.
Mateusz Seroka (fot. PAP)

Duński zespół rozpoczął mecz lepiej niż gospodarze i od pierwszych minut uzyskał przewagę. Wprawdzie po kwadransie zawodnicy Daniela Waszkiewicza wyrównali (8:8), ale głównie za sprawą świetnie broniącego Torbjorna Bergeruda zespół z Danii powiększał dystans.

W 22. minucie goście prowadzili różnicą pięciu bramek (14:9). Jeszcze przed przerwą Azoty zniwelowały tę różnicę do jednego trafienia, a po zmianie stron uzyskały przewagę, którą utrzymały do końcowej syreny.

Trzybramkowa zaliczka jest skromna, ale możliwa do utrzymania w rewanżowym spotkaniu, które zostanie rozegrane za tydzień w Holstebro.

– Druga połowa była w naszym wykonaniu może nie perfekcyjna, ale dobra i szkoda, że nie potrafiliśmy utrzymać tej cztero-pięciobramkowej przewagi, jaką już mieliśmy – powiedział po meczu rozgrywający Azotów Paweł Podsiadło.

Najwięcej bramek – dla Azotów: Mateusz Seroka 6, Adam Skrabania 6, Bartosz Jurecki 5, Witalij Titow 4; dla TTH Holstebro: Martin Hansen i Jonas Porup po 5, Jeppe Hauskov, Victor Ostlund i Vignir Svavarsson po 4.