1/2 finału
Centre Court
Pojemność: 17500

ATP Finals: Dimitrow zagra z Goffinem o tytuł

Bułgar Grigor Dimitrow pokonał Amerykanina Jacka Socka 4:6, 6:0, 6:3 w drugim półfinałowym meczu turnieju ATP Finals w Londynie. W niedzielnym finale zmierzy się z Belgiem Davidem Goffinem, który nieoczekiwanie wygrał ze Szwajcarem Rogerem Federerem.
Grigor Dimitrow (fot. Getty Images)

Pierwszy set spotkania Socka z Dimitrowem miał bardzo wyrównany przebieg. Jednak przy stanie 4:4 Amerykaninowi udało się przełamać rywala, a chwilę potem przy swoim podaniu zakończył tę partię.

O drugim secie Sock będzie chciał zapomnieć jak najszybciej. Bułgar potrzebował niewiele ponad 20 minut, by zdemolować przeciwnika. Efekt – gładkie 6:0.

W trzecim secie Sock nie otrząsnął się po nokaucie w drugiej partii i musiał uznać wyższość rywala.

Rozczarowany Federer

Wcześniej rozstawiony z "dwójką" Federer niespodziewanie przegrał w półfinale z Belgiem Davidem Goffinem (7.) 6:2, 3:6, 4:6. Szwajcar przyznał, że jest rozczarowany porażką. – Ale cały rok był fantastyczny – podkreślił.

W zakończonym sezonie 36-letni zawodnik imponował formą – wygrał siedem turniejów, w tym styczniowy Australian Open i lipcowy Wimbledon.

W niedzielę w finale debla zaprezentuje się Łukasz Kubot, którego partnerem jest Brazylijczyk Marcelo Melo.