tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kibic Plymouth pokonał za drużyną ponad 19 tysięcy kilometrów

Plymouth Argyle to klub występujący na trzecim poziomie rozgrywek piłkarskich w Anglii. Jack McDermott, 25–letni kibic zespołu, pokonał w poprzednim sezonie 19 tysięcy kilometrów i był na wszystkich spotkaniach swoich ulubieńców.
Kibice Plymouth Argyle (fot. Getty Images)

BRYTYJSKIE MEDIA: KRYCHOWIAK NAJSŁABSZY NA BOISKU 

Jego historię opisała stacja BBC. Fan angielskiego klubu w zeszłym sezonie musiał przejechać średnio 840 km w obie strony. Ze swoich wyjazdów gorzej wspomina powroty. – Można sobie wyobrazić, jak się czuje kibic w pięciogodzinnej podróży do domu, gdy jego drużyna przegrała. Taka podróż jest naprawdę bolesna – mówi Anglik.

Najwięcej, bo ponad 500 km w jedną stronę, musiał pokonać między innymi jadąc do Bradford. Jedna taka podróż kosztuje go około osiemdziesiąt funtów – wlicza się w to bilety na mecz, na środki transportu oraz jedzenie – Na niektórych obiektach ceny napojów i jedzenia to istne zdzierstwo – wspomniał.

Jak dodał, inną kwestią są zbyt wysokie ceny wejściówek na spotkanie, szczególnie dla fanów drużyn przyjezdnych – W Bradford np. miejscowi kibice płacą po 10 funtów, a ja musiałem wydać 20. Niektórzy pobierają dodatkowe opłaty za kupno wejściówki w dniu meczu. Dla wielu ludzi 25 funtów to kilka godzin pracy – podkreślił jeden z bohaterów projektu BBC "Cena futbolu", który zajmuje się analizą cen biletów w brytyjskim futbolu. 

Dwa boiska na jednym stadionie? Takie rzeczy tylko w Londynie