NHL: hat–trick Monahana w niecałe dziewięć minut

Sean Monahan grający w Calgary Flames potrzebował 8 minut i 49 sekund na zdobycie trzech bramek w sobotnim meczu ligi NHL z Philadelphia Flyers. Jego zespół na wyjeździe wygrał 5:4 po dogrywce. To pierwszy w karierze hat-trick 23–letniego hokeisty.
Sean Monahan (fot. Getty Images)

KONKURS! WYGRAJ ORYGINALNY KRĄŻEK Z NHL!

Za każdym razem, gdy Monahan zdobywał bramki, jego drużyna grała w liczebnej przewadze. To pierwszy taki przypadek w historii klubu Calgary Flames (w latach 1972–1980 występował pod nazwą Atlanta Flames) od 42 lat. 19 grudnia 1975 roku trzy gole w jednej tercji, wszystkie w przewadze, strzelił Claude St. Sauveur. O sobotnim zwycięstwie Płomieni w Filadelfii zadecydowało trafienie Michaela Frolika w 78. sekundzie dogrywki. Z kolei Ottawa Senators przegrała po w doliczonym czasie z Arizoną Coytes 2:3.

Broniący tytułu hokeiści Pittsburgh Penguins ponieśli pierwszą w tym sezonie porażkę w swojej hali. W sobotę w PPG Paints Arena zwyciężył zespół Chicago Blackhawks 2:1. W innym spotkaniu niezwykłą skutecznością popisali się gracze Winnipeg Jets. W drugiej tercji meczu z New Jersey Devils, który udało im się wygrać 5:2, strzelili wszystkie pięć goli.

Ekipa Los Angeles Kings pokonała Florida Panthers 4:0, a jedną z bramek zdobył Jonny Brodzinski. To jego premierowe trafienie w NHL. W poprzednim sezonie wystąpił sześciokrotnie w najsłynniejszej hokejowej lidze na świecie. Znacznie więcej grał na jej zapleczu w Ontario Reign. W AHL miał na swoim koncie 27 trafień i 22 asyst.

NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs (skrót)