2
0:0
52'Duvan Zapata
71'Lucas Torreira
79'Gian Marco Ferrari

Sampdoria – Juventus 3:2. Trzech Polaków na boisku

Sampdoria Genua niespodziewanie wygrała przed własną publicznością 3:2 (0:0) z Juventusem. Na boisku pojawiło się aż trzech Polaków – Wojciech Szczęsny, Karol Linetty oraz Bartosz Bereszyński.
Wojciech Szczęsny(fot. Getty Images)

BOHATER MECZU: Duvan Zapata

Kolumbijczyk sprawiał dużo problemów obronie z Turynu. Dzięki sile fizycznej toczył z powodzeniem pojedynki z obrońcami, często skupiał na sobie ich uwagę i robił miejsce bardziej ruchliwym kolegom. Strzelił też zwycięskiego gola. Kapitalnie uderzył głową.

Media: "Zieliński zadał Milanowi decydujący cios"

Karol Linetty (fot. Getty Images) JAK PADŁY BRAMKI?

52' (1:0) Fabio Quagliarella zagrał w pole karne, źle zachował się jeden z obrońców Juventusu, a piłka spadła na głowę Zapaty, który przelobował Wojciecha Szczęsnego.
72' (2:0) Lucas Torreira kopnął precyzyjnie i mocno sprzed pola karnego.
79' (3:0) Quagliarella podał na drugi metr do Gianmarco Ferrariego, który bez problemu pokonał Szczęsnego.
90+1' (3:1) Gonzalo Higuain perfekcyjnie wykorzystał rzut karny.
90+3' (3:2) Fenomenalnie zachował się Paulo Dybala, który rajd zwieńczył mocnym, płaskim strzałem z około 20 metrów.

A JAK PAŚĆ MOGŁY?

32' W wyśmienitej sytuacji znalazł się Juan Cuadrado, który był sam na sam z bramkarzem, mocno kopnął piłkę, ale świetną, choć nieco przypadkową obroną, popisał się Emiliano Viviano.
57' Quagliarella zagrał prostopadle do Zapaty, ten błyskawicznie podjął decyzję o strzale, ale świetnie interweniował Szczęsny.
64' Płaskie zagranie w pole karne próbował wykorzystać wślizgiem Mario Mandzukić.
82' Mocno z ostrego kąta strzelił Kwadwo Asamoah, ale Viviano nie dał się zaskoczyć.

OCENY SPORT.TVP.PL

Wojciech Szczęsny – 7
Trudno winić go za gole Torreiry i Ferrariego, ale wydaje się, że przy trafieniu Zapaty był w stanie zachować się nieco lepiej. Poza tym prezentował się niezwykle pewnie między słupkami, w drugiej połowie wyszedł zwycięsko między z akcji sam na sam ze wspomnianym Zapatą.

Karol Linetty – 8
Pojawił się na boisku w 28. minucie i włożył bardzo dużo serca. Harował w środku pola, miał kilka udanych przejęć piłki, spokojnym rozgrywaniem pomagał też opanować sytuację w drugiej linii.

Bartosz Bereszyński – 8
Przede wszystkim skuteczny w defensywie. Stanowił mocny punkt dobrze zorganizowanej obrony Sampdorii. Kilka razy błysnął również w ataku.