tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
zakończony
Orlen Wisła Płock
IFK Kristianstad
25
:
25
13:13
Składy
Szczegóły
Data
19.11.2017, 18:30
Rozgrywki
Grupa A, 2017/2018, 8. runda
Zwiń
Skład podstawowy
3 Michał Daszek
5 Gilberto Duarte
6 Przemysław Krajewski
7 Dan-Emil Racotea
12 Marcin Wichary
14 Nemanja Obradović
15 Valentin Ghionea
16 Adam Morawski
20 Tomasz Gębala
21 Sime Ivić
24 Adam Borbely
26 Marko Tarabochia
28 Maciej Gębala
33 Igor Źabić
34 Lovro Mihić
37 Jose Guilherme de Toledo
10 Albin Lagergren
11 Johannes Larsson
13 Olafur Gudmundsson
14 Viktor Hallen
16 Richard Kappelin
17 Helge Freiman
20 Anton Persson
26 Valter Chrintz
27 Gunnar Steinn Jonsson
7 Tim Soerensen
6 Philip Henningsson
1 Leo Larsson
4 Mario Lipovac
5 Arnar Freyr Arnarsson
33 Inge Aas Eriksen
Zwiń

Wielkie kontrowersje i tylko remis Orlen Wisły w LM

Szczypiorniści Orlenu Wisły nadal w odwrocie. W niedzielnym meczu 8. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów płocczanie zremisowali we własnej hali z IFK Kristianstad 25:25 (13:13) przez co niemal zupełnie pozbawili się szans na awans do fazy pucharowej rozgrywek. Co ciekawe, już po końcowej syrenie bramkę na 26:25 dla Wisły bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Jose Toledo. Sędziowie nie uznali jednak tego trafienia, twierdząc że Brazylijczyk przekroczył linię dziewiątego metra...
Maciej Gębala (fot. PAP)

Wicemistrzowie Polski nie stracili co prawda matematycznych szans na wyjście z grupy. Jednak tylko remis u siebie z bezpośrednim rywalem w walce o awans oznacza, że w kolejnych meczach musieliby urwać punkty mocniejszym drużynom, jak Barcelona, Vardar Skopje czy Rhein-Neckar Loewen. Trudno tego oczekiwać, biorąc pod uwagę, że po ośmiu występach na koncie mają zaledwie dwa punkty...

Michał Daszek (fot. PAP) W niedzielę prowadzili z Kristianstad bardzo wyrównaną i ambitną walkę. Żadnej z drużyn nie udawało się zbudować większej przewagi, a na tablicy wyników najczęściej widniał remis.

Nie oznacza to jednak, że gospodarze zagrali w tym spotkaniu dobrze. W pierwszej połowie to rywale prezentowali się nieznacznie lepiej i utrzymywali minimalną przewagę nawet grając w osłabieniu. Płocczanie na pierwsze prowadzenie wyszli dopiero pod koniec tej odsłony meczu po bramce Dana Racotei na 10:9.

W drugiej połowie drużyna Piotra Przybeckiego zanotowała kilkuminutowy przestój, dzięki któremu goście prowadzili już 23:18. Znakomicie w tym fragmencie prezentował się Tim Sorensen.

Końcówka należała jednak do gospodarzy. Po znakomitych rzutach z drugiej linii Jose Toledo i udanych kontrach Michała Daszka Orlen Wisła odrobiła straty.

Już po końcowej syrenie Brazylijczyk rzucił bramkę na 26:25 bezpośrednio z rzutu wolnego, ale sędziowie nie uznali tego trafienia, twierdząc że zawodnik przekroczył przy rzucie linię dziewiątego metra.

Orlen Wisła – IFK Kristianstad 25:25 (13:13)


Orlen Wisła: Adam Borbely, Marcin Wichary – Michał Daszek 7, Jose de Toledo 5, Sime Ivic 2, Marko Tarabochia 2, Gilberto Duarte 2, Przemysław Krajewski 2, Dan Emil Racotea 2, Nemanja Obradovic 1, Valentin Ghionea 1, Maciej Gębala 1, Tomasz Gębala, Igor Żabic, Lovro Mihic.
IFK Kristianstad: Richard Kappelin, Leo Larsson – Tim Sorensen 7, Albin Lagergren 6, Helge Freiman 3, Phipip Henningsson 3, Olaf Gudmundsson 2, Mario Lipovac 2, Victor Hallen 1, Arnar Freur Arnadsson 1, Johannes Larsson.
Kary: Orlen Wisła – 8, IF Kristianstad – 10 minut.