0:0 0:1 2:1 1:0
19.11.2017, 17:00
Polska Hokej Liga, 2017/2018, 20. kolejka

PHL: męki lidera, porażka mistrza Polski

Dopiero po dogrywce lider tabeli Polskiej Hokejowej Ligi GKS Tychy pokonał Tauron KH GKS Katowice 3:2 (0:0, 0:1, 2:1, 1:0) w meczu 18. kolejki ekstraklasy. Druga w tabeli Comarch Cracovia sensacyjnie przegrała u siebie z MH Automatyką Gdańsk 3:4 (2:1, 1:2, 0:1).
(fot. gkstychy.info/Michał Giel)

Aż do 57. minuty w Tychach pachniało niespodzianką, gdyż miejscowa drużyna przegrywała 1:2, jednak bramka Bartosza Ciury doprowadziła do dogrywki. Gol Jarosława Rzeszutki na początku tej części gry dał gospodarzom zwycięstwo.

Wicelider tabeli mistrz Polski Comarch Cracovia przegrała niespodziewanie na własnym lodowisku z MH Automatyką Gdańsk i powiększyła stratę do GKS Tychy do sześciu punktów. Zwycięską bramkę dla gości strzelił na początku trzeciej tercji podczas gry w przewadze Jakub Stasiewicz.