19.11.2017, 19:15
ATP Finals 2017
Finał

ATP Finals: trzy sety w finale, pierwszy raz Dimitrowa

Grigor Dimitrow pokonał Davida Goffina 7:5, 4:6, 6:3 i po raz pierwszy w karierze zwyciężył w kończącym sezon turnieju ATP Finals w Londynie. Bułgar wygrał wszystkie pięć spotkań, w tym mecz z niedzielnym rywalem w fazie grupowej.
Grigor Dimitrow (fot. PAP/EPA)

ATP FINALS: KUBOT I MELO BEZ SZANS W WIELKIM FINALE

We wspomnianej grupowej potyczce Dimitrow rozbił Goffina 6:0, 6:2, jednak już początek finału zwiastował, że tym razem kibice będą świadkami znacznie ciekawszego spotkania. Belg, który w Londynie pokonał wcześniej m.in. Rafaela Nadala, a w półfinale niespodziewanie Rogera Federera, szybko dwa razy przełamał rywala i odskoczył na 3:1.

Dimitrow takim obrotem spraw się nie załamał, odrobił straty, a przy stanie 6:5 po raz trzeci odebrał podanie Goffinowi i w efekcie pierwszy set padł jego łupem. W drugim do stanu 3:2 Bułgar prezentował się bardzo dobrze i gdy stanął przed szansą kolejnego przełamania, wielu już w nim widziało triumfatora ATP Finals.

Tymczasem Goffin obronił break pointa, sam w następnym gemie dobrał się rywalowi do skóry i ostatecznie doprowadził do trzeciego, decydującego seta. W nim Belg nie miał już jednak zbyt wiele do powiedzenia (poza pierwszym bardzo wyrównanym gemem) i to Dimitrow mógł się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w tym prestiżowym turnieju.