tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Usain Bolt "flirtuje" z kolejną nietypową dyscypliną

Usain Bolt – słynny sprinter, który w sierpniu zakończył karierę – wcielił się w rolę trenera przygotowania motorycznego reprezentacji Australii w... krykiecie. Najszybszy człowiek globu jest fanem tej dyscypliny, a obydwie strony po ćwiczeniach były zadowolone.
Usain Bolt (P) z australijskimi krykiecistami (fot. Getty)

Nagrody fair play dla polskich lekkoatletów

Wydaje mi się, że krykieciści są zbyt wolni, gdy startują do piłki. Pomagałem im w znalezieniu rytmu – powiedział Bolt "The Sun".

Batsman (zawodnik odbijający piłkę) Peter Handscomb nie krył radości ze współpracy z biegaczem. – Jeśli osiągniemy sukces z najszybszym człowiekiem na świecie, to będzie super. Dał nam kilka wskazówek, jak mamy przyspieszać – powiedział.

Usain Bolt (fot. Getty) Australijczycy przygotowują się do tradycyjnego turnieju "The Ashes", który odbywa się corocznie na przemian w Anglii i Australii między tymi dwoma reprezentacjami narodowymi. Pierwsze zawody rozegrano w 1882 r. W tym roku rywalizacja rozpocznie się w Australii 23 listopada i potrwa (seria pięciu meczów) do 8 stycznia.

Jamajczyk, rekordzista globu na 100 m (9,69 s) i 200 m (19,19) w tegorocznych mistrzostwach świata w Londynie wystartował tylko w biegu na najkrótszym dystansie i musiał zadowolić się jedynie brązowym medalem.

Bolt, uznawany za najlepszego sprintera w historii, po dyskwalifikacji sztafety jamajskiej, która zdobyła złoto w Pekinie, ma w kolekcji osiem tytułów mistrza igrzysk, wywalczonych w stolicy Chin (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016) w biegach na 100 i 200 m oraz 4x100 m.

podobne informacje

Usain Bolt pożegnał się z klubem Central Coast Mariners. Może dostać powołanie do reprezentacji Jamajki

Cały świat śmieje się z Pogby. Pogba też... [WIDEO]

Australijska Federacja Piłkarska pomoże Boltowi

Usain Bolt wytypował wynik meczu United – Juventus. "Nie będzie wielu goli"