Honda Center
Pojemność: 18336
Widzów: 17174

NHL: bramkarz Anaheim Ducks obronił 50 strzałów

Bramkarz Anaheim Ducks John Gibson obronił aż 50 strzałów, a jego zespół pokonał Florida Panthers 3:2 w niedzielnym spotkaniu ligi NHL. Hokeiści gospodarzy wygrali, mimo że uderzali niemal połowę rzadziej od rywali – 28:52.
John Gibson (fot. Getty Images)

NHL: hat–trick Monahana w niecałe dziewięć minut

Drużyna Dukcs prowadziła w 19. minucie po bramce Josha Mansona. W 26. wynik podwyższył Rickard Rakell, zaś w 36. kontaktowego gola zdobył Vincent Trocheck. Trzecia tercja rozpoczęła się od trafienia Brandona Montoura na 3:1. Przyjezdni przypuścili szturm, oddali w tej części aż 23 strzały, ale tylko raz Gibson sięgał po krążek do siatki. W 58. minucie pokonał go Keith Yandle.

John uratował nam tyłki – stwierdził trener Ducks Randy Carlyle. Jego podopieczni wygrali dziewiąty mecz w tym sezonie (na koncie mają także 10 porażek), a w tabeli Konferencji Zachodniej zajmują miejsce w środku stawki. Najczęściej bramkarza Ducks "zatrudniał" Aaron Ekblad, który oddał dziewięć strzałów.

Wyjazdowe zwycięstwo w niedzielę odnieśli tylko hokeiści Colorado Avalanche, pokonując 4:3 po dogrywce Detroit Red Wings. W 52. minucie przegrywali 1:3, ale zdołali doprowadzić do remisu po trafieniach Naiła Dżakupowa i – na 46 sekund przed ostatnią syreną – Carla Soederberga.

W 2.55 min dodatkowego czasu gry o sukcesie Avalanche przesądził Nathan MacKinnon.