tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Prezes włoskiej federacji podał się do dymisji

Brak awansu do finałów mistrzostw świata dał wyczuć w powietrzu rychłe zmiany we włoskiej piłce. W poniedziałek do dymisji podał się prezes federacji, Carlo Tavecchio. Reprezentacja wciąż nie ma też trenera, a na emeryturę odeszło kilku ważnych dla niej graczy.
Leonardo Bonucci (fot.Getty Images)

Złoty But: Lewandowski wyprzedził Messiego i... Angulo

Do dymisji Carlo Tavecchio podał się w poniedziałek rano. – Był to w pełni polityczny akt. Poprosiłem o to samo członków zarządu federacji, ale nikt do mnie nie dołączył. Myślę, że dotarliśmy do punktu bez wyjścia. Aż do tego poranka nic się nie zmieniło – przyznał. Nie wyznaczono jeszcze daty wyborów nowego prezesa.

W niedzielę prezes Włoskiego Narodowego Komitetu Olimpijskiego, Giovanni Malago, ujawnił, że za wybór ostatniego selekcjonera Włochów odpowiadał nie Tavecchio, ale Marcello Lippi, który polecił Venturę. – Zawsze mówiłem, że to ja go wybrałem, ale wiecie już, że tak nie było. Zapłaciłem za czyjąś decyzję – zapewnił.

W ostatnim czasie Włosi, jeszcze z Tavecchio na czele federacji, poszukiwali nowego selekcjonera. Nie udało się namówić na objęcie tej funkcji ani Massimiliano Allegriego, ani Luciano Spallettiego – obaj nie chcieli zrywać umów z klubami. Carlo Ancelotti z kolei nie chciał współpracować ze starymi władzami federacji.

Łapiński: jak Wójcik motywował, to fruwaliśmy pod sufitem!