tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Znamy datę walnego zgromadzenia delegatów PZKol

Na wniosek prezesa Polskiego Związku Kolarskiego Dariusza Banaszka zarząd podjął w poniedziałek uchwałę o zwołaniu w dniu 22 grudnia 2017 roku walnego nadzwyczajnego zgromadzenia delegatów – poinformowała federacja. Porządek obrad przewiduje m.in. wybory prezesa.
fot. Getty Images

Wokół działalności Polskiego Związku Kolarskiego pojawiło się ostatnio wiele bulwersujących informacji. Z finansowania PZKol m.in. wycofała się firma CCC, a kilku działaczy złożyło rezygnację.

W ostatnią środę prezes Banaszek wysłał pocztą elektroniczną informację do wszystkich ośmiu członków zarządu w sprawie pilnego zwołania nadzwyczajnego zjazdu. Jednym z jego zadań ma być wyłonienie nowego zarządu. Zgodę na zwołanie zjazdu wyraziła większość członków zarządu, a część z nich stoi w opozycji do Banaszka. To m.in. dwaj byli wiceprezesi – Piotr Kosmala i Adam Wadecki.

Niektórzy członkowie zarządu zarzucają Banaszkowi, iż w wielu sprawach działał bez porozumienia z tym gremium, m.in. w sierpniu podjął (w porozumieniu z Kosmalą i Wadeckim – jak zaznacza Banaszek) decyzję o zwolnieniu dyrektora sportowego Andrzeja Piątka, trenera torowej kadry sprinterów Andrzeja Tołomanowa i trenera młodzieżowej kadry szosowej Marka Leśniewskiego.

Jedną z kwestii, które zapewne będą omawiane na zjeździe, są długi i sposób ich spłaty. PZKol jest winny prawie 10 mln złotych głównemu wykonawcy toru kolarskiego w Pruszkowie – Mostostalowi Puławy. Na początku listopada na tym welodromie odbyła się pierwsza wielka impreza międzynarodowa od siedmiu lat – zawody Pucharu Świata.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Delegatów PZKol ma się odbyć na torze w Pruszkowie 22 grudnia. W proponowanym porządku obrad w pkt. 10. są wybory prezesa.

Czesław Lang: następny Tour de Pologne zaczniemy w Krakowie

podobne informacje

Afera w PZKol: Andrzej P. aresztowany na trzy miesiące

Dariusz Banaszek nie jest już prezesem PZKol

Afera w PZKol: związek uzyskał status pokrzywdzonego

Delegaci poparli Banaszka. Bez zmian w PZKol