tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Media: Kubica podpisał kontrakt z Williamsem

Kolejni zagraniczni dziennikarze zajmujący się Formułą 1 informują, że Robert Kubica podpisał kontrakt z Williamsem. Według Jasona Swalesa z NBC Sports szefowie teamu zaprezentują go oficjalnie jako swojego kierowcę w najbliższy weekend w Abu Zabi.
Robert Kubica (fot. PAP/PA)

MEDIA: KUBICA WNIESIE DO ZESPOŁU 8 MILIONÓW EURO

Jako pierwsi o podpisaniu kontraktu poinformowali w poniedziałek dziennikarze Allard Kalff i Kees van de Grint z holenderskiej telewizji RTL. Ta dwójka powołała się na "źródła bliskie Polakowi". Według nich miałby się związać z Williamsem na rok.

Po kilkunastu minutach jeszcze więcej "zdradził" Swales. "Krążą pogłoski, że Kubica podpisał dwuletni kontrakt z Williamsem. Ogłoszą to podczas tego weekendu. Mieliśmy sporo plotek, ale teraz to wydaje się bardziej konkretne. Jeśli to prawda, to będzie to niezwykły powrót" – napisał na Twitterze.

Kubica weźmie udział w testach w Abu Zabi. Pojawi się na torze 28 listopada. To ostatnia szansa, żeby przetestować tegoroczny bolid. Polak brał udział w podobnym wydarzaniu w sierpniu na Węgrzech. Wtedy uzyskał czwarty czas dnia w bolidzie Renault.

Kubica wróci czy nie? Gdyby decydował tylko talent...

podobne informacje

Robert Kubica o przyszłości w F1: zrobiłem wiele, by powrót się udał [wywiad]

Force India wciąż opcją dla Roberta Kubicy

Formuła 1. Robert Kubica stawia Williamsowi ultimatum: nie będę czekał do grudnia

Rosyjski duet w Williamsie? Kubica niepewny miejsca