tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wasilewski: cieszę się, że wróciłem do żywych

Marcin Wasilewski, który w sobotę został piłkarzem Wisły Kraków, nie kryje zadowolenia, że po kilku miesiącach wznowił karierę i będzie miał okazję zagrać w ekstraklasie – kilka razy mogłem trafić do Wisły – powiedział.
Marcin Wasilewski (fot. PAP)

ROZCZAROWUJĄCY REMIS NA ZAKOŃCZENIE KOLEJKI

37-letni Wasilewski ma za sobą bogatą karierę. W reprezentacji rozegrał 60 meczów, reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy w 2008 i 2012 roku. Z Anderlechtem Bruksela wywalczył cztery tytuły mistrza Belgii, a w 2016 został z Leicester City mistrzem Anglii. W czerwcu tego roku skończył się jego kontrakt z Lisami i od tej pory pozostawał bez klubu. Nie zamierzał jednak kończyć kariery i ostatecznie przyjął ofertę Wisły Kraków, z którą związał się na kolejne dwanaście miesięcy.

Już kilka razy mogłem trafić tutaj w przeszłości, ale zawsze coś stawało na przeszkodzie. Teraz Wisła była bardzo konkretna i zdeterminowana. Chciałbym podziękować za zaufanie, bo przecież ostatni mecz rozegrałem sześć miesięcy temu. Teraz chcę za to zaufanie odwdzięczyć, ale nie słowami, lecz już na boisku. – obiecał.

LEGIA ZWYCIĘŻA GÓRNIKA I ZOSTAJE LIDEREM

Wasilewski przyznał, że miał kilka innych ofert, ale spory wpływ na taką, a nie inną decyzję miała rodzina. – Telefon cały czas się odzywał, dlatego ciągle trenowałem, żeby móc w każdej chwili przyjąć ofertę.Spory wpływ na decyzję mieli obecni piłkarze Wisły, z którymi się przyjaźni. Przede wszystkim Paweł Brożek. – Nie tylko on. Od dłuższego czasu znam się też z Arkiem Głowackim i Patrykiem Małeckim – wyjaśnił "Wasyl".

Wasilewski ostatni mecz w polskiej ekstraklasie rozegrał 18 listopada 2006 roku w barwach Lecha Poznań z Odrą Wodzisław. Teraz nie chciał oceniać poziomu rozgrywek.

Dariusz Szpakowski i Jerzy Engel żegnają Janusza Wójcika
Świerczewski o Wójciku: odszedł wspaniały człowiek
Łapiński: jak Wójcik motywował, to fruwaliśmy pod sufitem!

podobne informacje

Piast Gliwice – Wisła Kraków 2:0. Wicelider w Gliwicach

Trener Wisły Kraków Maciej Stolarczyk o transferze Błaszczykowskiego. "Wiem, ale nie powiem" [WIDEO]

Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec 2:2. Hołd dla ofiar katastrofy w Leicester

Podoliński: dwa gole Carlitosa? Kilka razy powinien zachować się lepiej...