tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Szczęsny: planujemy z Buffonem, kiedy zagram

Rozmowa Szymona Borczucha z Wojciechem Szczęsnym. Bramkarz reprezentacji Polski opowiada m.in. o swojej sytuacji w Juventusie Turyn i współpracy z Gianluigim Buffonem.

O Buffonie

Spodziewałem się, że rozegram tyle spotkań do tej pory. Ustalamy sobie z Buffonem, w których spotkaniach będziemy występować. Rzadko kiedy bramkarz ma taką możliwość. Jest bardzo otwarty i zawsze chętnie rozmawia. Bardzo dobrze układa się nam współpraca.

To nie jest dla mnie konkurent. Zdawałem sobie sprawę, przychodząc do Juventusu, że będzie grał Buffon, a nie ja. Jest dla mnie kimś pomiędzy kolegą a nauczycielem. Przekazuje mi wiele cech przywódczych. Otwiera się przed innymi piłkarzami, lubi się pośmiać.

O meczu z Barceloną

Trudno ogląda się mecze Ligi Mistrzów z ławki, ale uważam, że na wszystkie mecze swojego zespołu patrzy się dobrze, jeśli wygrywa. W Barcelonie tak nie było, choć pierwsza połowa była wyrównana i wydaje mi się, że byliśmy groźniejsi.

Mam nadzieję, że drugi mecz z Barcą ułoży się podobnie jak ćwierćfinał zeszłej edycji. Nie można spodziewać się, że otworzymy się. Rywal będzie atakował, choć nie potrzebuje zwycięstwa, ale taki jest jego styl gry.

najpopularniejsze

Kamil Stoch: Johanssonowi nie udało się mnie przestraszyć

Kamil Stoch: czułem piętno ostatnich dni

Czerwona koszulka dla lidera. Norwegowie zaskoczyli Stocha

Wiemy, które polskie miasta zorganizują MŚ U20

Stoch milionerem. Pierwszy również na liście płac