tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Szczęsny: planujemy z Buffonem, kiedy zagram

Rozmowa Szymona Borczucha z Wojciechem Szczęsnym. Bramkarz reprezentacji Polski opowiada m.in. o swojej sytuacji w Juventusie Turyn i współpracy z Gianluigim Buffonem.

O Buffonie

Spodziewałem się, że rozegram tyle spotkań do tej pory. Ustalamy sobie z Buffonem, w których spotkaniach będziemy występować. Rzadko kiedy bramkarz ma taką możliwość. Jest bardzo otwarty i zawsze chętnie rozmawia. Bardzo dobrze układa się nam współpraca.

To nie jest dla mnie konkurent. Zdawałem sobie sprawę, przychodząc do Juventusu, że będzie grał Buffon, a nie ja. Jest dla mnie kimś pomiędzy kolegą a nauczycielem. Przekazuje mi wiele cech przywódczych. Otwiera się przed innymi piłkarzami, lubi się pośmiać.

O meczu z Barceloną

Trudno ogląda się mecze Ligi Mistrzów z ławki, ale uważam, że na wszystkie mecze swojego zespołu patrzy się dobrze, jeśli wygrywa. W Barcelonie tak nie było, choć pierwsza połowa była wyrównana i wydaje mi się, że byliśmy groźniejsi.

Mam nadzieję, że drugi mecz z Barcą ułoży się podobnie jak ćwierćfinał zeszłej edycji. Nie można spodziewać się, że otworzymy się. Rywal będzie atakował, choć nie potrzebuje zwycięstwa, ale taki jest jego styl gry.

najpopularniejsze

Messi: mam nadzieję, że futbol spłaci dług wobec mnie

Mioduski: ten piłkarz nie ma przyszłości w Legii

Al-Jazira bez szans? Nic z tych rzeczy – największe wpadki Realu

Kot o upadku: myślałem, że ból będzie większy

Skromne zwycięstwo Bayernu. "Lewy" bohaterem