tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Jarosław Jach odejdzie z Zagłębia Lubin? "W tym tygodniu pierwsze rozmowy"

Jarosław Jach może odejść z Zagłębia Lubin w zimowym okienku transferowym. Przed obrońcą reprezentacji kluczowe dni. Interesują się nim kluby z Anglii, Niemiec i Włoch. – W tym tygodniu odbędą się pierwsze rozmowy – potwierdza prezes Miedziowych, Robert Sadowski.
Jarosław Jach (fot. Getty)

Koniec "przeglądu wojska". Zostały tylko drobne korekty?

W listopadzie Adam Nawałka powołał Jacha, który miał zastąpić kontuzjowanego Marcina Kamińskiego. Drobny uraz Michała Pazdana sprawił, że gracz Zagłębia zadebiutował w spotkaniu przeciwko Urugwajowi (0:0), a kilka dni później zagrał też z Meksykiem (0:1). Eksperci zgodnie chwalili defensora, którego obserwowali również skauci kilku klubów.

– Zaprezentowałem się dobrze, byłem skoncentrowany, nie popełniałem błędów w ustawieniu. Po pierwszych rozmowach z panem Nawałką wiem, że moje odczucia są dobre. Wierzę, że pobyt w reprezentacji pozwoli mi stać się o wiele lepszym piłkarzem – powiedział nam kilka dni temu Jach.

Zawodnik od dłuższego czasu rozważa odejście do klubu zagranicznego. Zimą odrzucił ofertę FK Rostów. Decyzję konsultował z poprzednim selekcjonerem kadry U-21, Marcinem Dorną. Zależało mu, by wziąć udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy, gdzie wypadł fatalnie. Latem mocno interesowały się nim Lazio oraz Zenit Petersburg. Rozmowy zostały przerwane w ostatnich dniach okienka. Po dwóch meczach w drużynie narodowej wokół Jacha znów dzieje się sporo...

Jarosław Jach (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

– Mamy zaplanowane trzy oficjalne spotkania w tym tygodniu. Nie mogę zdradzić nazw kontrahentów, ale to zupełnie naturalne, że kto myśli o sprowadzeniu Jarka. Reprezentanci zawsze są w cenie, a on dobrze zaprezentował się na tle poważnych rywali, czołowych zespołów świata. Poza tym, występuje w Lotto Ekstraklasie, tacy zawodnicy są po prostu tańsi – tłumaczy Sadowski.

Pierwsza oferta zakupu Jacha wpłynąć ma do Zagłębia w najbliższych dniach. Zawodnik od dawna marzył o grze w silnej, zagranicznej lidze. Nim jednak zdecyduje się na jakikolwiek ruch, zamierza skonsultować go z Nawałką.

– Jeszcze tego nie zrobił, ale z pewnością zapyta trenera o zdanie, gdy tylko będziemy mieć na stole propozycję. Opinia Adama Nawałki jest dla niego bardzo istotna. Rozmowy z klubami są coraz bardziej klarowne, lecz nie mogę podać żadnych konkretów. Jeszcze za wcześnie. Otrzymaliśmy zapewnienie, że w tym tygodniu zostaną podjęte negocjacje z Zagłębiem – mówi agent Jacha, Paweł Staniszewski.

Wiele wskazuje na to, że obrońca opuści Lubin zimą. Powołanie do reprezentacji wzmogło również zainteresowanie Jakubem Świerczokiem. – Kuba jest z nami dopiero kilka miesięcy i tutaj mamy zdecydowanie mniej konkretów. Temat transferu Jacha istnieje natomiast od przeszło roku – kończy Sadowski.

Jach: Meksyk zagrał lepszą piłkę od Urugwaju
Czy Jarosław Jach jest gotowy na transfer do silniejszej ligi?
Czy Jarosław Jach jest gotowy na transfer do silniejszej ligi?
  • 50.3%TAK
  • 49.7%NIE

podobne informacje

Problem na środku obrony. Grają słabo albo nie grają wcale

Od Cionka po Pazdana. Kto ma szansę powrotu do reprezentacji Polski?

Jarosław Jach, piłkarz Rizesporu: poznałem Erdogana

Jarosław Jach zmienia klimat. Z Anglii na Bliski Wschód