Verizon Center
Pojemność: 18672
Widzów: 18506

NHL: Gaudreau kontynuuje punktową serię

Hokeiści Calgary Flames pokonali na wyjeździe Washington Capitals 4:1 w poniedziałkowym meczu ligi NHL. Występujący w ekipie gości Johnny Gaudreau, który tego dnia zdobył bramkę i zaliczył asystę, zanotował 10. spotkanie z rzędu ze zdobyczą punktową.
Johnny Gaudreau (fot. Getty Images)

Bramkarz Anaheim Ducks obronił 50 strzałów

Nigdy wcześniej Gaudreau, który jest nazywany "Johnny Hockey", nie miał tak udanej passy. W ostatnich 10 pojedynkach osiem razy pokonał bramkarzy rywali i miał 11 asyst.

Wraz z wejściem w mecz jesteśmy podekscytowani szukaniem drogi do bramki przeciwników. Teraz gramy dobrze, ale w trakcie sezonu ma się zawsze wzloty i upadki. Mam nadzieję, że uda nam się kontynuować obecną postawę – zaznaczył.

Po golu i asyście zaliczyli dla Flames też Sean Monahan i Mikael Backlund. Na listę strzelców w tej drużynie wpisał się też Mark Giordano. Klub z Calgary wygrał cztery z pięciu ostatnich spotkań.

Michael Ferland (fot. Getty Images) Gaudreau, Monahan i Michael Ferland to nasi czołowi zawodnicy. Grają niesamowicie. Ich forma w każdym meczu jest przyczyną tego, że mamy tak dobrą passę – chwalił młodszych kolegów z zespołu Jaromir Jagr. 45-letni Czech, który w przeszłości spędził trzy sezony w Capitals, miał w poniedziałek asystę.

W klasyfikacji kanadyjskiej wszech czasów ligi NHL z 1920 pkt – 766 goli i 1154 asysty – ustępuje jedynie legendarnemu Kanadyjczykowi Wayne'owi Gretzky'emu – 2857 pkt. Wśród strzelców czeski weteran jest trzeci (766). Przed nim są Gretzky (894) i Gordie Howe (801). Ekipa z Waszyngtonu zanotowała z kolei trzecią porażkę w czterech ostatnich pojedynkach.

Po bardzo słabym początku sezonu (dwie wygrane w pierwszych 20 meczach) odbudowują się hokeiści Arizona Coyotes. Tym razem pokonali w Toronto Maple Leafs 4:1, kończąc na sześciu meczach zwycięską serię rywali.

Clayton Keller (fot. Getty Images) Oni są jednym z najlepszych zespołów w lidze. Wiedzieliśmy, że musimy grać bardzo pewnie, by ich pokonać. Trudno to robić przez całe 60 minut, ale dziś udawało nam się to przez większość czasu – podsumował trener Coyotes Rick Tocchet. Jego zawodnicy po raz pierwszy w tym sezonie rozstrzygnęli na swoją korzyść trzy kolejne pojedynki.

Miejscowi Sharks przegrali w San Jose z Anaheim Ducks 2:3. Decydujące trafienie w dopiero dziewiątej serii rzutów karnych zdobył Antoine Vermette. Dogrywka, a właściwie jej pierwsza minuta, była potrzebna do wyłonienia zwycięzcy w meczu Minnesota Wild – New Jersey Devils. Gospodarze przegrali 3:4, a gola na wagę wygranej zdobył John Moore.