tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Udział w przestępczej zmowie". Kłopoty Szarapowej...

Policja w Indiach bada udział Marii Szarapowej w sprawie możliwego oszustwa przy projekcie mieszkaniowym w tym kraju. Słynna rosyjska tenisistka promowała luksusową inwestycję, której deweloper miał pobrać dużą sumę od kupców, a potem wycofał się z realizacji.
Maria Szarapowa (fot. Getty)

Bajkowy sezon Kubota. Sześć tytułów i milion dolarów

Prawnik jednego z pokrzywdzonych w sprawie Piyush Singh powiedział dziennikarzowi agencji AFP, że Szarapowej postawiono wstępne zarzuty oszustwa i udziału w przestępczej zmowie. Policja potwierdziła, że wszczęto dochodzenie w sprawie pięciokrotnej triumfatorki turniejów wielkoszlemowych, jako element śledztwa dotyczącego Homestead Infrastructure Development.

Maria Szarapowa (fot. Getty) Rosjanka przybyła do Indii w 2012 roku, by wziąć udział w promocji planowanego kompleksu luksusowych apartamentów w Gurgaon. Inwestycji nadawano nazwę "Ballet by Sharapova", a poza mieszkaniami miała się w niej znajdować akademia tenisowa, klub i lądowisko dla helikopterów.

– Każda znana osobistość, która wspiera dany produkt, automatycznie staje się agentem danej firmy. Nikt nie zainwestowałby w to przedsięwzięcie, gdyby nie było z nim związane nazwisko Szarapowej – argumentował Singh.

Jako termin zakończenia budowy kompleksu podawano 2016 rok. Prac budowlanych zaniechano po tym, jak deweloper otrzymał od nabywców mieszkań miliony dolarów.

30-letnia zawodniczka nie komentuje jak na razie sprawy.

Była liderka światowego rankingu nie ma w ostatnich latach dobrej passy. W styczniu ubiegłego roku przyłapano ją na stosowaniu niedozwolonego meldonium. W kwietniu wróciła do rywalizacji po 15-miesięcznej dyskwalifikacji. Według wyliczeń magazynu "Forbes" w 2015 roku zarobiła prawie 30 milionów dolarów, z czego 23 mln pochodziły z umów sponsorskich i udziału w projektach, które firmowała swoją twarzą.

Z kortu do szwalni. Nowe życie Domachowskiej

Linette z nowym trenerem. Na początek obóz w Chinach

podobne informacje

Gwiazdy kobiecego tenisa w Polsce? Magnesem igrzyska w Tokio

Wimbledon: porażka Szarapowej w 1. rundzie

French Open: Williams vs Szarapowa – hit z konfliktem w tle

French Open: Szarapowa rozbiła Karolinę Pliskovą