tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nietypowy trening. Radwańska ze... spadochronem

Agnieszka Radwańska pochwaliła się kibicom zdjęciem z przygotowań do sezonu w Dubaju, gdzie trenuje... ze spadochronem. Polska tenisistka dzięki specjalnemu przyrządowi pracuje nad szybkością i siłą.
Agnieszka Radwańska (fot. facebook.com/Getty)

CZYTAJ TAKŻE: Z kortu do szwalni. Nowe życie Domachowskiej


Radwańska zamieściła na swoim koncie na Facebooku zdjęcie, na którym biegnie ze spadochronem rezystancyjnym. Ten, przypięty do talii, tworzy opór i zmusza do większego wysiłku. Znany jest przede wszystkim wśród biegaczy, ale producenci i osoby zajmujące się tematyką sportową zapewniają, że można go wykorzystać z powodzeniem przez ludzi uprawiających inne dyscypliny, które chcą poprawić siłę i szybkość.

(fot. facebook.com)

28-letnia krakowianka na przełomie października i listopada przebywała w polskich górach, gdzie również przygotowywała się do przyszłorocznych startów i mogła nacieszyć się śniegiem i wędrówkami po szczytach. Pochwaliła się wówczas ustanowieniem osobistego rekordu zimna – przebywała w kriokomorze przy temperaturze minus 133 stopni Celsjusza.

Całe przygotowania do minionego sezonu Radwańska przeprowadziła w Polsce. Nie należał on do udanych w jej przypadku. Nie wygrała żadnego turnieju WTA, a poprzednio taka sytuacja miała miejsce siedem lat temu. Wtedy również zaliczyła ostatni – przed tym sezonem – rok bez dotarcia do ćwierćfinału w co najmniej jednej imprezie wielkoszlemowej. Od stycznia ani razu nie pokonała również rywalki z "10" światowego rankingu.

Z powodu często nękających ją kontuzji i chorób wycofała się aż z pięciu zawodów, a do kilku przystępowała osłabiona i bez odpowiedniego przygotowania. Rok zakończy jako 28. rakieta świata. Przyszłoroczne występy zainauguruje turniejem WTA w Auckland, który odbędzie się od 1 do 13 stycznia.

Do sztabu szkoleniowego krakowianki należy Dawid Celt. Sparingpartner, a prywatnie mąż tenisistki, od przyszłego roku będzie też kapitanem reprezentacji Polski w Pucharze Federacji. Zastąpi w tej roli Klaudię Jans-Ignacik.

TOP 5: najlepsze akcje Agnieszki Radwańskiej w 2017 roku
Radwańska: jeszcze kilka lat tenis będzie najważniejszy
Radwańska o karierze: nie wytrzymam tyle, co siostry Williams
Radwańska o sezonie: jeszcze wrócę do czołówki

podobne informacje

Prezydent Duda podziękował Radwańskiej za sukcesy i promowanie Polski

Podziękowania i gratulacje dla Agnieszki Radwańskiej od rywalek i ekspertów

Agnieszka Radwańska jeszcze wróci na kort? "Nasza najjaśniejsza gwiazda"

Djoković: nie spodziewałem się, że Agnieszka Radwańska tak szybko pożegna się z kortami