Młodzieżowa LM: Legia postraszyła Ajax. Wygrana na pożegnanie

Ajax Amsterdam przegrał u siebie z Legią Warszawa 0:2 (0:1) w rewanżowym meczu drugiej rundy Młodzieżowej Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie drużyna z Warszawy przegrała jednak 1:4, dlatego z awansu cieszyli się rywale.
Sebastian Szymański (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Warszawianie dobrze rozpoczęli mecz. Już w 14. minucie Sebastian Szymański dośrodkował do Mateusza Żyry, który strzelił gola. Legioniści próbowali odrabiać straty i w 47. minucie zdobyli drugą bramkę. Asystował ponownie Szymański, a akcję wykończył Piotr Cichocki.

Piłkarze Piotra Kobiereckiego przeważali i mieli jeszcze kilka szans, ale żadnej nie udało się już wykorzystać.

Dla Legii to pożegnanie z Młodzieżową Ligą Mistrzów. W pierwszej rundzie zespół ze stolicy wyeliminował islandzki Breidablik UBK. Na kolejnym etapie musiał uznać wyższość rywala.

Ajax Amsterdam – Legia Warszawa 0:2 (0:1)
Bramki: Żyro 14, Cichocki 47
Ajax: Plomper – Dest, Q. Maduro (57. Bakboord), Botman, Bakker – Ekkelenkamp, Ter Heide, Pasquali – Schon, Sierhuis, Ylatupa (35. Jensen)
Legia: Kochalski – Król, Bondarenko, Żyro, Matuszewski – Cichocki, Praszelik (65. Karbownik), Szymański, Orlik – Szczepański – Zjawiński (28. Góral)