3
:
3
0:3
51'Wissam Ben Yedder
60'Wissam Ben Yedder
90'Guido Pizarro

Sevilla – Liverpool 3:3. Szalony mecz w Hiszpanii

Głośne gwizdy po pierwszej połowie i niespodziewana euforia po drugiej. We wtorkowym meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarze Sevilli zafundowali swoim kibicom nieprawdopodobną huśtawkę nastrojów. Ostatecznie po szalonym spotkaniu zremisowali z Liverpoolem 3:3, choć po 45 minutach przegrywali 0:3. Wynik oznacza, że... żaden z zespołów nie może być jeszcze pewny awansu do 1/8 finału rozgrywek.
Philippe Coutinho (L) i Guido Pizarro (P) (fot. Getty Images)

Relacja live z wtorkowych meczów Ligi Mistrzów

Mecz na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan zapowiadano jako bezpośrednie starcie o awans. Zarówno piłkarze Sevilli jak i Liverpoolu mogli bowiem we wtorek zapewnić sobie miejsce w 1/8 finału. Tylko podział punktów pozostawał kwestię awansu otwartą...

Nolito (fot. Getty Images) Po pierwszej połowie zupełnie jednak nie zanosiło się na remis. Gospodarze zostali zmieceni z powierzchni murawy. Już w drugiej minucie wynik otworzył Roberto Firmino. Po kolejnych dwudziestu minutach było 0:2, a na listę strzelców wpisał się Sadio Mane. Po pół godzinie rywalizacji trzeci cios zadał gospodarzom Firmino, zaliczając drugie trafienie w meczu.

Kibice Sevilli okrutnie wygwizdali schodzących na przerwę piłkarzy, po czym... udali się do domów. Trybuny opustoszały. Ci, którzy przedwcześnie stracili wiarę w swoją drużynę w drugiej połowie przecierali oczy ze zdumienia.

W 51. minucie gola dla Sevilli strzelił Wissam Ben Yedder. W 60. minucie ten sam zawodnik wykorzystał rzut karny podyktowany za spóźniony wślizg Alberto Moreno.

Wissam Ben Yedder (fot. PAP) Na stadionie w Sewilli emocje sięgnęły zenitu. Gospodarze poszli za ciosem. Ruszyli do ataku. Ożywili się fani, którzy pozostali na trybunach. I kiedy wydawało się, że szalony pościg Hiszpanów się nie uda, w doliczonym czasie gola na 3:3 strzelił Guido Pizarro!

Wcześniej w pierwszym meczu grupy E Spartak zremisował u siebie z Mariborem. A to oznacza, że w grze o awans pozostają ciągle trzy zespoły – Sevilla, Liverpool i Spartak. W ostatniej kolejce Anglicy podejmą ekipę z Moskwy, a Sevilla zagra w Słowenii.