Zieliński wszedł w buty Insigne. "Niszczycielski występ"

Napoli pokonało Szachtara Donieck 3:0 w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów. Zespół Maurizio Sarriego, dzięki zwycięstwu przedłużył szanse na awans do kolejnej fazy. Jedną z bramek zdobył Piotr Zieliński, który zebrał dobre recenzje. Transmisja środowego meczu Juventus – FC Barcelona w TVP1, aplikacji i SPORT.TVP.PL. Po jego zakończeniu o 22:55, skróty wszystkich meczów 5. kolejki LM, które omówią Jacek Kurowski i Maciej Iwański.
Piotr Zieliński (fot. Getty Images)

Napoli nadal w grze. Bramka Zielińskiego

W pierwszej połowie Napoli nie zachwyciło. Po 45 minutach utrzymywał się bezbramkowy remis, który eliminował zespół z dalszej rywalizacji. Po przerwie gospodarze strzelili trzy gole i mogą jeszcze liczyć na grę w 1/8 Ligi Mistrzów. By tak się stało muszą pokonać na wyjeździe Feyenoord i liczyć, że Manchester City okaże się lepszy od Szachtara.

Jedną z czołowych postaci zespołu Sarriego był Zieliński, który zakończył mecz z bramką i asystą. – To bardzo ważne zwycięstwo, które dało nam nadzieję. Nadal wierzymy, że będziemy kontynuować naszą przygodę z najlepszymi rozgrywkami na świecie. Po zejściu Lorenzo Insigne czułem się dobrze na jego pozycji. Miałem dużo więcej miejsca – powiedział.

Radość Driesa Mertensa i Piotra Zieliński (fot. PAP/EPA) – Pierwsza połowa nie poszła nam najlepiej, ale liczy się końcowy rezultat. W przerwie trener mówił nam, żebyśmy podkręcili tempo. To było dobrą decyzją, bo pozwoliło wygrać mecz. Teraz możemy spokojnie przygotowywać się do ligowego starcia z Udinese – dodał po chwili.

Reprezentant Polski zebrał bardzo pozytywne recenzje w mediach. "To był niszczycielski występ. Zieliński zmieniał znakomicie tempo. Nie tylko zdobył bramkę, ale też świetnie poruszał się po boisku. Decyzja o zajęciu miejsca Insigne była śmiertelna dla Szachtara. Będzie liderem zespołu w przyszłości" – czytamy na stronie tuttomercatoweb.com.

Po meczu zawodnika chwalił też trener. – Wniósł wiele jakości – powiedział Sarri. Polak otrzymał notę 6,5 od portalu webnapoli24.com. Na wyższą ocenę zasłużył tylko Insigne.

Piotr Zieliński (L) (fot. PAP/EPA) "Zieliński pokazał dwie twarze. W pierwszej połowie był powolny, jakby czuł wagę tego spotkania. Po przerwie był jednym z najlepszych zawodników na boisku" – napisano w uzasadnieniu.

23-latek był też jednym z najlepszych piłkarzy Napoli według whoscored.com. Polak otrzymał notę 8,0. Lepszy był tylko strzelec trzeciego gola – Dries Mertens.

Liga Mistrzów: Juventus – Barcelona w TVP1, SPORT.TVP.PL i aplikacji TVP Sport