LM: tajemnica przebudzenia Sevilli. Trener przekazał im szokującą informację

Niesamowite rzeczy działy się we wtorek w Andaluzji. Sevilla zdołała odrobić trzybramkową stratę do Liverpoolu i zremisować spotkanie (3:3)... w stylu Liverpoolu z 2005 roku. Okazuje się, że podopieczni Eduardo Berizzo w przerwie otrzymali od trenera dodatkową motywację...
Eduardo Berizzo (fot. Getty Images)

SEVILLA – LIVERPOOL 3:3. SZALONY MECZ W HISZPANII

Do przerwy mecz układał się dla gospodarzy fatalnie. Trzy stracone u siebie gole potrafią i z reguły załamują każdego. Stąd powrót Sevilli w drugiej odsłonie zasługuje na tym większy szacunek. Piłkarzy w wyjątkowy sposób zmotywował ich trener Eduardo Berizzo. U Argentyńczyka wykryto niedawno raka prostaty, co – jak donoszą hiszpańskie media – zakomunikował zawodnikom w przerwie. Efekt był piorunujący, bo straty odrobiono, a mecz zakończył się wynikiem 3:3.

Piłkarze zagrali dla swojego trenera, którego czeka teraz leczenie. Nowotwór wykryto wcześnie, więc szansa na pełne wyzdrowienie jest duża. Kuracja powinna zacząć się od operacji chirurgicznej, a także chemio- i radioterapii. Szkoleniowca czeka teraz przerwa od trenowania, na razie nie wiadomo jak długa.

Klub wydał już w tej sprawie oficjalny komunikat. "Sztab medyczny Sevilla FC informuje, że u trenera pierwszego zespołu, Eduardo Berizzo, zdiagnozowano gruczolakoraka prostaty. Przyszłe badania wskażą, jakie będą następne kroki w jego terapii. Sevilla FC okazuje trenerowi jak największe wsparcie w tych trudnych chwilach i życzy mu szybkiego powrotu do zdrowia" – napisano na oficjalnej stronie klubu.