tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Cieślak odchodzi z Falubazu do Włókniarza

Marek Cieślak po dwudziestu sezonach wraca do macierzystego klubu. Przez najbliższe dwa lata będzie trenerem Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa – poinformował w środę klub spod Jasnej Góry.
Marek Cieślak (L) (fot. PAP)

Jak napisano w opublikowanym na stronie internetowej Włókniarza komunikacie, szkoleniowiec pracę w ekipie "Lwów" rozpocznie 1 grudnia.

Falubaz Zielona Góra także poinformował na swoim portalu o odejściu dotychczasowego trenera. Cieślak spędził w tym klubie dwa lata zdobywając z drużyną trzecie i czwarte miejsce w ekstralidze.

Wiele ostatnio mówiło się o tym, że trener ze względu na trudną sytuację rodzinną będzie chciał być bliżej Częstochowy i może nie przedłużyć umowy z naszym klubem. Dla nas wiążące były jednak rozmowy z samym trenerem (ostatnia w ubiegłym tygodniu) i zapewnienia, że na początku grudnia podpiszemy nową umowę. Życie napisało jednak inny scenariusz, a nam pozostaje uszanować decyzję Marka i podziękować mu za wszystko co zrobił dla naszego klubu – napisano w opublikowanej informacji.

67-letni Cieślak jest wychowankiem Włókniarza i jednym z najwybitniejszych zawodników tego klubu. W latach 70. ubiegłego wieku był liderem "biało-zielonych", z którymi wywalczył 5 medali drużynowych mistrzostw Polski. W 1996 roku poprowadził częstochowian do trzeciego w historii klubu tytułu mistrzowskiego.

Cieślak startował w finałach indywidualnych i drużynowych mistrzostw świata. Od wielu lat jest trenerem seniorskiej reprezentacji Polski na żużlu.

GOLLOB PRZERWAŁ MILCZENIE."BĘDĘ JEŹDZIĆ NA WÓZKU"

podobne informacje

Polska hegemonem na żużlu. "Zagrozić mogła... kadra B"

Cieślak: dziękuję tym, którzy wywierali presję...

Polacy bronią złota. Co musisz wiedzieć o Drużynowym Pucharze Świata?

Cieślak przed DPŚ: już wygrywaliśmy w Lesznie, ale...