tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Cieślak odchodzi z Falubazu do Włókniarza

Marek Cieślak po dwudziestu sezonach wraca do macierzystego klubu. Przez najbliższe dwa lata będzie trenerem Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa – poinformował w środę klub spod Jasnej Góry.
Marek Cieślak (L) (fot. PAP)

Jak napisano w opublikowanym na stronie internetowej Włókniarza komunikacie, szkoleniowiec pracę w ekipie "Lwów" rozpocznie 1 grudnia.

Falubaz Zielona Góra także poinformował na swoim portalu o odejściu dotychczasowego trenera. Cieślak spędził w tym klubie dwa lata zdobywając z drużyną trzecie i czwarte miejsce w ekstralidze.

Wiele ostatnio mówiło się o tym, że trener ze względu na trudną sytuację rodzinną będzie chciał być bliżej Częstochowy i może nie przedłużyć umowy z naszym klubem. Dla nas wiążące były jednak rozmowy z samym trenerem (ostatnia w ubiegłym tygodniu) i zapewnienia, że na początku grudnia podpiszemy nową umowę. Życie napisało jednak inny scenariusz, a nam pozostaje uszanować decyzję Marka i podziękować mu za wszystko co zrobił dla naszego klubu – napisano w opublikowanej informacji.

67-letni Cieślak jest wychowankiem Włókniarza i jednym z najwybitniejszych zawodników tego klubu. W latach 70. ubiegłego wieku był liderem "biało-zielonych", z którymi wywalczył 5 medali drużynowych mistrzostw Polski. W 1996 roku poprowadził częstochowian do trzeciego w historii klubu tytułu mistrzowskiego.

Cieślak startował w finałach indywidualnych i drużynowych mistrzostw świata. Od wielu lat jest trenerem seniorskiej reprezentacji Polski na żużlu.

GOLLOB PRZERWAŁ MILCZENIE."BĘDĘ JEŹDZIĆ NA WÓZKU"

podobne informacje

Polak mistrzem świata? "Brakuje nam zbójów"

Cieślak zaczyna selekcję. Znamy skład reprezentacji Polski

Zima zmian. Trudniejsza droga Polaków po tytuł

Polska hegemonem na żużlu. "Zagrozić mogła... kadra B"