2
:
0
1:0
13'Gieorgij Szczennikow
56'Jardel (sam.)

LM: CSKA Moskwa – Benfica 2:0. Portugalczycy wciąż bez punktu

W pierwszym meczu 5. kolejki grupy A Ligi Mistrzów CSKA Moskwa pokonało 2:0 (1:0) Benfikę Lizbona. Dla zespołu z Portugalii to ciąg dalszy koszmaru – poniósł piątą porażkę z rzędu w tej edycji rozgrywek. Stracilł w ten sposób szansę na zajęcie trzeciego miejsca w grupie. O godz. 23 w TVP1 skróty wszystkich spotkań tej serii gier. Gole ze środowych meczów można będzie także obejrzeć w "Sportowym Wieczorze" o godz. 22:40 w TVP Sport.
Igor Akinfiejew (fot. Getty Images)

Karabach – Chelsea 0:4. The Blues z awansem do fazy pucharowej

Drużyny poprzednio spotkały się we wrześniu. W meczu 1. kolejki w Lizbonie CSKA wygrał 2:1. Wówczas Benfica zdobyła jedyną jak dotąd bramkę w tegorocznych zmaganiach grupowych.

Aleksandr Gołowin (L) i Ljubomir Fejsa (fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV) W rewanżu Rosjanie znów wygrali. Częściej przy piłce byli ich przeciwnicy, ale nie potrafili tego wykorzystać. CSKA grało dojrzalej i zasłużenie wygrało.

W 13. minucie Gieorgij Szczennikow pokonał w sytuacji sam na sam Bruno Varelę. Bardzo ładną asystą popisał się przy tym golu Izraelczyk Bibras Natcho.

Drugi gol został strzelony w 68. minucie. Piłkę z prawego skrzydła dośrodkował Mario Fernandes. Próbował do niej dopaść Vitinho, ale ostatecznie trafiła do bramki po dotknięciu stopera Benfiki Jardela.

Z dorobkiem dziewięciu punktów CSKA zajmuje drugie miejsce w grupie. W ostatniej kolejce zespół ten czeka wyjazdowe spotkanie z Manchesterem United.

Środowy mecz zapamięta Igor Akinfiejew. Bramkarz wicemistrzów Rosji zachował czyste konto w LM pierwszy raz od 2006 roku.