tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Tomasz Gollob: wytrwałość mam zakodowaną genetycznie

Tomasz Gollob po raz pierwszy zabrał głos po kwietniowym wypadku na torze motocrossowym. W rozmowie z Filipem Czyszanowskim dla "Sportowego Wieczoru" opowiedział m.in. o trudach rehabilitacji oraz celu, dla którego walczy o powrót do zdrowia.

– O motywacji:
– Mam jeszcze dla kogo żyć i chcę jeszcze wiele rzeczy zrobić. Może nie w rywalizacji sportowej, ale są też inne rzeczy. Poza tym, chcę być jak najbardziej sprawny. Nie ma innego myślenia.

– O chwilach zwątpienia:
– W pierwszych dniach, gdy odzyskiwałem świadomość, totalnie nie wiedziałem dlaczego się tutaj znalazłem, dlaczego tak się stało. Są i były ciężkie chwile. Dla człowieka, który był tak aktywny jak ja, wszystko się zmieniło w mgnieniu oka. Trzeba o tym mówić. Mam nadzieję, że z czasem będę zapominać o tych ciężkich chwilach i myślał tylko o pozytywnych rzeczach.

– O walce o powrót do zdrowia:
– Chciałbym to przezwyciężyć, chciałbym chodzić o kulach. To jest teraz dla mnie priorytetem. Mam w sobie genetycznie zakodowaną wytrwałość. Nigdy się nie poddaję i zawsze jestem pozytywny.

najpopularniejsze

Pjongczang: Kamil Stoch "odpalił" na 2. treningu! (139,5 m)

Kamil Stoch po treningach: w końcu znaleźliśmy optymalną pozycję

Piątek w Pjongczangu. Śledź naszą relację!

Sobota w Pjongczangu: narciarstwo alpejskie, skoki, biegi, snowboard, short track, hokej, łyżwiarstwo figurowe... [transmisja]

Niesmaczne zdjęcie i głupi podpis. Czeski skoczek zadziwił