Kibice Bayernu obrzucili boisko portfelami i fałszywymi banknotami

Podczas wygranego 2:1 przez Bayernu Monachium meczu z Anderlechtem niemieccy kibice zaprotestowali przeciwko zbyt wysokim cenom biletów. Na belgijskich trybunach pojawił się wymowny transparent, a na murawie wylądowały portfele i fałszywe pieniądze.
Kibice Bayernu Monachium (fot. Getty Images)

Ranking FIFA: Hiszpania przeskoczyła Polskę

W pierwszej połowie spotkania jeden z zawodników gospodarzy nie mógł wykonać rzutu rożnego, ponieważ w jego kierunku poleciały różne przedmioty. Służby porządkowe zareagowały szybko i posprzątały z murawy falsyfikaty banknotów oraz… puste portfele.

Za moment protestujący kibice Bayernu zaprezentowali transparent z hasłem "Czy wasza chciwość jest teraz zaspokojona? 100 euro?"

Banknoty rzucone przez kibiców Bayernu(fot. PAP/EPA) Właśnie tyle wyniosła cena biletu dla kibica Bayernu na mecz w Brukseli. Z tego powodu część z fanów zrezygnowała z dopingowania swojej drużyny. Do tej pory płacili zazwyczaj o połowę mniej – około 50 euro. Jedynym wyjątkiem było spotkanie z Arsenalem. W marcu na mecz w Londynie bilet kosztował 75 funtów.

Bayern wygrał po bramkach Roberta Lewandowskiego oraz Corentina Tolisso. Dzięki temu mistrzowie Niemiec zajmują drugie miejsce w tabeli, ustępując jedynie Paris Saint-Germain, z którym zmierzą się 5 grudnia w ostatniej kolejce fazy grupowej.