tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Negocjacje trwają, a Anthony Joshua trenuje... w Dubaju

Anthony Joshua (20-0, 20 KO) aktywnie odpoczywa w... Dubaju. Mistrz świata federacji IBF i WBA w wadze ciężkiej wróci na ring w pierwszej połowie 2018 roku. Bardzo możliwe, że jego rywalem zostanie czempion organizacji WBO Joseph Parker (24-0, 18 KO). – Jesteśmy coraz bliżej porozumienia – przyznali zgodnie promotorzy obu pięściarzy.
Anthony Joshua na ringu w Dubaju (fot. twitter.com)

WOJNY LISTOPADOWE. TRYLOGIA BOWE VS HOLYFIELD

Brytyjczyk jest obecnie najbardziej rozchwytywaną postacią w królewskiej kategorii. Dwa mistrzowskie pasy u jego boku to jedno, ale o wiele ważniejszy jest aspekt finansowy. Żaden pięściarz w XXI wieku nie wyprzedał w dwóch kolejnych walkach wszystkich miejsc na wielkich arenach.

Joshuę w batalii z Władimirem Kliczką (64-5, 53 KO) oglądało na Wembley ponad 90 tysięcy. Jego starcie pod koniec października z Carlos Takamem (35-4-1, 27 KO) w Cardiff przyciągnęło na stadion około 70 tysięcy widzów. Za dwie ostatnie walki Brytyjczyk miał zainkasować każdorazowo około 15 milionów funtów – nikt w wadze ciężkiej nie księguje obecnie wypłat tego rzędu.

Joseph Parker (fot. Getty) Szczęka do wymiany?

Kibice najbardziej chcieliby zobaczyć Joshuę w wielkiej unifikacji z innym mistrzem – Deontayem Wilderem (39-0, 38 KO). Eddie Hearn – promotor Brytyjczyka – odbył wstępne rozmowy z przedstawicielami rywala i jest optymistą, jednak walka wydaje się realna dopiero w drugiej połowie 2018 roku.

Wcześniej może dojść do spotkania z Parkerem. Z wielu względów to dla Joshuy optymalne rozwiązanie. Po pierwsze – Nowozelandczyk nie wydaje się być tak groźnym rywalem jak Wilder. Po drugie – ewentualne zwycięstwo wyraźnie wzmocniłoby pozycję Brytyjczyka przed negocjacjami z czempionem WBC.

Wiem jedno: Anthony powiedział jasno, że w 2018 roku chce zebrać wszystkie pasy. Moim zadaniem jako promotora jest umożliwienie mu tego i zamierzam się z tego wywiązać – przyznał Hearn.

Parker w mediach deklaruje rozsądne stanowisko – jest w stanie zgodzić się na podział zysków 65/35 na korzyść Brytyjczyka, co wydaje się być dobrym punktem wyjścia do dalszych rozmów. Jego obóz umiejętnie podgrzewa też atmosferę... kwestionując szczękę czempiona.

Na specjalnie zmontowanym filmie widać momenty, gdy Joshua padał na deski na ringach amatorskich i zawodowych. Wypowiadają się także wschodzące gwiazdy brytyjskiego boksu – Lawrence Okolie (6-0, 5 KO) i Daniel Dubois (5-0, 5 KO). Obaj przekonują, że podczas sparingów także posłali Joshuę na deski.

Te niezbyt subtelne prowokacje nie spotkały się z komentarzem Brytyjczyka. Jego promotor ograniczył się do wyśmiania konferencji Parkera. – Moja 8-letnia córka z koleżankami też lubi nagrywać filmiki w schowku na miotły – szydził. Podkreślił jednak, że są postępy w negocjacjach, a spotkanie z mistrzem WBO może być pierwszą walką Joshuy w 2018 roku.

Sam zainteresowany przebywa w Dubaju. Preferuje jednak aktywny wypoczynek – regularnie gra ze znajomymi w siatkówkę, a w środę trenował na tarczy... na szczycie hotelu Burdż al-Arab, jednego z najwyższych i najbardziej luksusowych hoteli na świecie. Bryła tego budynku przypomina... stromą górę. Na najwyższej kondygnacji – ponad 800 metrów nad ziemią – znajduje się przestrzeń, którą wcześniej wykorzystali między Roger Federer i Andre Agassi.

NIEKWESTIONOWANY... LEWIS OSTATNIM TAKIM MISTRZEM

Który z tych pięściarzy jest najlepszy?
Który z tych pięściarzy jest najlepszy?
  • 57.0%Anthony Joshua (mistrz IBF i WBA)
  • 40.7%Deontay Wilder (mistrz WBC)
  • 2.3%Joseph Parker (mistrz WBO)

podobne informacje

Brudny boks. Pulew nie dał szans Fury'emu

Promotor Joshuy: Wilder? To idiota! Nikt go nie zna [wideo]

Juergen Klopp ostro o Lidze Narodów. "Chcemy operę co noc, czy co dwa miesiące?" [WIDEO]

Kownacki chce mistrzów. "Joshua lub Wilder? Nie ma różnicy!"