tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Hamilton czeka na Kubicę. "Jest lepszy od większości kierowców"

Udział Roberta Kubicy w testach po Grand Prix Abu Zabi w Formule 1 został oficjalnie potwierdzony przez Williams Racing. Powrót Polaka ucieszył wielu kibiców i kierowców – w tym Lewisa Hamiltona, który stwierdził, że krakowianin jest jednym z najlepszych zawodników na świecie.
Robert Kubica (L) i Lewis Hamilton (fot. Getty Images)

F1: Ecclestone przeciwny nowym przepisom

Informację o słowach mistrza świata F1 podał na Twitterze dziennikarz Will Buxton. – Cieszę się z powrotu Kubicy. Jest lepszy niż trzy czwarte kierowców w paddocku, a cały czas go między nami nie ma – miał powiedzieć Brytyjczyk.

W testach po ostatnim wyścigu w sezonie weźmie udział także Siergiej Sirotkin – trzeci kierowca Renault, który także jest jednym z kandydatów do zastąpienia Felipe Massy. Brazylijczyk w tym roku zakończy karierę sportową.

Robert Kubica wraca na tor

Kubica testował już w tym roku zarówno bolidy Renault, jak i Williamsa. Dwukrotnie miał okazję prowadzić samochód na Hungaroringu, ale także na Silverstone i torze Paul Ricard.

Grand Prix Abu Zabi odbędzie się w niedzielę, a testy we wtorek i środę. Polak poprowadzi bolid Williamsa pierwszego dnia rano i drugiego popołudniu. O oficjalnym zatrudnieniu któregoś z kierowców zespół poinformuje nie wcześniej niż po zakończeniu środowej sesji.

Kubica wróci czy nie? Gdyby decydował tylko talent...