2
:
0
1:0
40'Dmytro Hreczyszkin (sam.)
77'Saman Ghoddos

LE: Dawid pokonał Goliata. Awans Oestersunds

Szwedzki zespół Oestersunds pokonał 2:0 (1:0) Zorię Ługańsk i zagra w nowym roku w fazie pucharowej Ligi Europejskiej. W drugim spotkaniu grupy J Athletic Bilbao wygrał u siebie z Herthą Berlin 3:2 (1:2).
Curtis Edwards (tyłem) i Salisu Abdullhi Gero (fot. PAP/EPA)

Zarabiają 800 dolarów i zagrają w fazie pucharowej LE

Zespół z niespełna 50-tysięcznego miasta mógł celebrować awans po wygranej z Zorią Ługańsk 2:0. W 40. minucie samobójczą bramkę zdobył Dmytro Greczyszkin, a po przerwie wygraną gospodarzy przypieczętował Irańczyk Saman Ghoddos.

Oestersunds w pięciu meczach Ligi Europejskiej w tym sezonie przegrało tylko jeden mecz – na wyjeździe z Athletikiem Bilbao. Na własnym stadionie dwukrotnie zwyciężało i tylko raz zremisowało.

Inigo Lekue (R) i Thomas Kraft (fot. PAP/EPA) Z trudnej sytuacji wyszła drużyna z Kraju Basków. Hertha dwukrotnie prowadziła w czwartkowym meczu. Najpierw po trafieniu Matthew Leckiego. Do wyrównania doprowadził Aritz Aduriz z rzutu karnego, ale minutę później goście z powrotem cieszyli się po golu Daviego Selke.

Po zmianie stron arbiter ponownie zdecydował się podyktować "jedenastkę", którą drugi raz na bramkę zamienił Aduriz. Miał jednak dużo szczęścia, bo bramkarz Herthy zdołał sparować piłkę na słupek, ale nie uchronił drużyny od straty gola. W 82. minucie gospodarze przeprowadzili kontrę, po której zwycięskie trafienie zapisał Inaki Williams.

Yuya Osako (z przodu) i Per Mertesacker W 56. minucie meczu z Arsenalem pojawił się także piłkarz FC Koeln – Paweł Olkowski. Drużyna z Niemiec strzeliła gola sześć minut po jego wejściu na boisko. Sehrou Guirassy trafił z rzutu karnego, po którym Kolonia wygrała 1:0.

Bezbramkowym remisem zakończył się inny mecz grupy H pomiędzy Crveną Zvezdą a BATE Borysów. Mimo to drużyna z Serbii wciąż zajmuje drugie miejsce w tabeli, choć ma tyle samo punktów co FC Koeln.

Liga Europejska: Athletic Bilbao – Hertha Berlin 3:2 (skrót)