tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Gregor Schlierenzauer wrócił do treningów

Gregoer Schlierenzauer wrócił do treningów po kontuzji i już planuje starty w Pucharze Świata. Skoczek chce wrócić do walki o punkty na początku grudnia. Transmisje zawodów w fińskiej Ruce w ten weekend w TVP 1.
Gregor Schlierenzauer (fot. Getty Images)

Mamy następców mistrzów. Polska wzorem do naśladowania

Austriak chce skakać w zawodach Pucharu Świata w Titisee-Neustadt, które odbędą się 8-10 grudnia. Pod koniec października Schlierenzauer naderwał więzadło w kolanie, a lekarze zapowiedzieli sześciotygodniową przerwę. 26-letniego zawodnika zabrakło podczas inauguracji sezonu w Wiśle.

Media poinformowały w czwartek, że rekordzista pod względem wygranych konkursów w Pucharze Świata wrócił do treningów, a pierwsze skoki po kontuzji oddał na Bergisel w Innsbrucku. – Najważniejsze, że nie czuję bólu w kolanie. Nie spodziewałem się, że tak szybko wrócę do skakania – podkreślił skoczek.

W najbliższym czasie Schlierenzauer ma trenować w Lillehammer, a pierwszy występ w zawodach Pucharu Świata planuje w Titisee-Neustadt (8-10 grudnia).

W ten weekend w fińskiej Ruce Austrię mają reprezentować: Clemens Aigner, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Daniel Huber, Stefan Kraft, Manuel Poppinger oraz Markus Schiffner

Najkrótszy wywiad w historii. Oszołomiony zwycięzca Pucharu Świata

podobne informacje

FIS wprowadza nowinkę we wiązaniach. Polacy odpowiadają... rękawiczkami

PŚ w skokach: tureckie Erzurum we wstępnym kalendarzu na sezon 2019/20

Skoki narciarskie: Austriak Philipp Aschenwald wygrał Puchar Beskidów. Aleksander Zniszczoł czwarty

"Doping", wirus i uraz. Problemy mistrzów olimpijskich