tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PŚ: Kowalczyk zaczyna sezon. Transmisja od 12:15 w TVP!

Justyna Kowalczyk wystartuje w piątek w fińskiej Ruce w pierwszych zawodach narciarskiego Pucharu Świata 2017/18. Zawodniczki czekają zmagania w sprincie techniką klasyczną. Transmisja od godziny 12:15 w TVP 2.
Justyna Kowalczyk (fot. Getty)

KOWALCZYK I SPRINT – HISTORIA PEŁNA SUKCESÓW

Inauguracje PŚ nie są mocną stroną Polki. W latach 2008-12 w premierowych zawodach cyklu zajmowała kolejno: siódme, 12., siódme, 10. i 27. miejsce. Przełamanie nastąpiło w 2013 roku, kiedy – tak jak teraz – PŚ rozpoczął się w Ruce od sprintu techniką klasyczną. Wówczas narciarka z Kasiny Wielkiej była najlepsza. W 2014 roku Polka odpadła w półfinale, a w dwóch ostatnich sezonach w ćwierćfinale.

Narciarka z Kasiny Wielkiej już wcześniej zapowiedziała, że walka o Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej PŚ nie jest jej celem. Priorytetem są rozpoczynające się 9 lutego w Pjongczangu zimowe igrzyska olimpijskie.

Kwalifikacje zaplanowano na godzinę 10.00, a ćwierćfinały rozpoczną się o 12.30. Początek transmisji w TVP 2 od 12:15. Szczegółowy plan transmisji weekendowych startów:

(fot. TVP)

KOWALCZYK I RUKA – WIELE PIĘKNYCH WSPOMNIEŃ...

Apoloniusz Tajner o IO: Justyna Kowalczyk ma realną szansę na medal na 30 km

podobne informacje

Powrót Sylwii Jaśkowiec. "Wciąż potrafię walczyć"

"Kowalczyk jest w lepszej formie niż rok temu"

PŚ: Kowalczyk zeszła z trasy. Kalla poza zasięgiem

PŚ: moc na podbiegach. Kowalczyk blisko finału