tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Boks: gala w Portsmouth od 21:00 w TVP [transmisja]

W najciekawiej zapowiadającym się pojedynku podczas sobotniej gali boksu zawodowego w Portsmouth Paul Kamanga (20-1, 12 KO) zmierzy się z doświadczonym Christopherem Sebirem (26-9-1, 9 KO). Transmisja od 21:00 w TVP Sport HD, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Paul Kamanga (L) (fot. Getty)

JOSHUA TRENUJE... W DUBAJU. TERAZ PARKER?

Kamanga urodził się w Demokratycznej Republice Konga, ale dorastał w Johannesburgu. Walczył od najmłodszych lat, ale... na ulicy. Jako nastolatek trafił pod skrzydła Antona Gilmore'a i postanowił zając się boksem na poważnie. Na ringach amatorskich zanotował 27 zwycięstw i 3 porażki, a potem przeszedł na zawodowstwo.

Harmonijnie rozwijającą się karierę zastopowała nieoczekiwana porażka z Aslanbekiem Kozajewem (30-2-1, 7 KO) we wrześniu 2016 roku. Po dwunastu rundach sędziowie punktowali nieznacznie na korzyść Rosjanina. Kamanga po nieudanej próbie podbicia kategorii półśredniej (limit: 147 funtów) wraca do wagi superlekkiej (140 funtów). Ostatni raz w tym limicie walczył... w 2014 roku.

Sebire będzie dla niego wymagającym testem. Doświadczony Francuz nigdy nie został znokautowany, a w dorobku ma między porażkę na punkty po twardej walce z Bradleyem Skeetem (27-1, 12 KO) oraz remis z solidnym Franckiem Petitjeanem (19-4-3, 3 KO).

Kibice w Portsmouth będą mogli zobaczyć w akcji także Michaela McKinsona (12-0, 1 KO). Niepokonany 23-latek zmierzy się ze starszym o 16 lat Colinem Lynesem (39-11, 12 KO). Stawką obu najważniejszych walk gali będą pasy WBC International, które stanowią przepustkę do miejsca w TOP 15 rankingu tej organizacji.

NIEKWESTIONOWANY. LEWIS OSTATNIM TAKIM MISTRZEM