16:16
25.11.2017, 15:30
Puchar EHF, eliminacje, 2017/2018, 3. runda

Holstebro – Azoty 32:29. Puławianie w fazie grupowej

Szczypiorniści Azotów Puławy przegrali w rewanżowym meczu trzeciej rundy Pucharu EHF z Team Tvis Holstebro 29:32 (16:16), ale dzięki trafieniu w ostatnich sekundach oraz większej liczbie wyjazdowych bramek wygrali dwumecz i awansowali do fazy grupowej rozgrywek.
Bartosz Jurecki (fot. PAP)

Przed tygodniem w pierwszym meczu z Holstebro puławianie wygrali we własnej hali 30:27, choć w drugiej połowie długo prowadzili różnicą pięciu trafień. Gdyby taką przewagę udało im się utrzymać do końcowej syreny, w rewanżu emocji byłoby zdecydowanie mniej.

Mateusz Seroka (fot. PAP) Mecz w Danii lepiej rozpoczęli goście. Zawodnicy Daniela Waszkiewicza prowadzili 7:5. Po kwadransie na tablicy wyników był już remis, który utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W 42. minucie po raz pierwszy to gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie (22:20). Od tego momentu puławianie mieli ogromne problemy w defensywie. Zabrakło też skutecznych interwencji bramkarzy.

Ostatecznie w drugiej połowie polski zespół stracił aż 16 bramek, ale dzięki trafieniu niemal równo z końcową syreną uratował zwycięstwo w dwumeczu.

Szansę na awans do fazy grupowej Pucharu EHF mają także szczypiorniści Gwardii Opole, którzy w sobotni wieczór zmierzą się z RD Koper. Transmisja od godz. 18:50 w SPORT.TVP.PL.