Puchar Karpat: Polki z końcowym triumfem

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych pokonała Macedonię 32:25 (19:15) i z kompletem trzech zwycięstw wygrała turniej o Puchar Karpat. Rozgrywki były ostatnim sprawdzianem kadry przed grudniowymi finałami mistrzostw świata w Niemczech. Transmisje z imprezy w TVP, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej!
Kinga Achruk (fot. PAP)

MŚ BEZ WOJTAS. "NIE OSIĄGNĘŁA POZIOMU"

W poprzednich meczach prowadzone przez trenera Leszka Krowickiego zawodniczki wygrały 27:21 z Rumunkami i 29:18 z mistrzyniami globu z 2013 roku Brazylijkami.

W niedzielę od pierwszych minut narzuciły wysokie tempo i po pięciu minutach prowadziły już 5:1. Potem gra się wyrównała, jednak na przerwę biało-czerwone schodziły z czterobramkową przewagą. W drugiej połowie ich przewaga nie podległa dyskusji i mecz zakończył się pewnym zwycięstwem.

MACEDONIA – POLSKA 25:32 (15:19)

Macedonia: Antikj, Petkovska, Serafimova – Gjorgjijevska 8, Ristovska 9, Keramichieva 4, Gakidova 1, Gichevska 1, Nikolikj 1, Livrinikj 1, Peovska, Borizvoska, Nolevska.

Polska: Płaczek, Gawlik – Zawistowska 5, Lisewska 4, Grzyb 4, Szarawaga 3, Kobylińska 3, Roszak 3, Urtnowska 3, Kudłacz-Gloc 2, Górna 2, Drabik 1, Janiszewska 1, Achruk 1, Kozłowska, Zych, Michałów.