tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Portfel Neymara wart... siedem lig

Brazylijski napastnik występujący w PSG zarobi za sezon aż 32,9 milinów funtów. Jak się okazuje, kwota ta wystarczyłaby na wypłatę wynagrodzeń dla piłkarek w siedmiu najlepszych ligach na świecie.
Neymar (fot. Getty Images)

SĘDZIA KONTUZJOWANY. POMOC PRZYSZŁA Z... TRYBUN

W żeńskich ligach we Francji, Niemczech, Anglii, USA, Szwecji, Australii i Meksyku występuje łącznie 1693 zawodniczek. Gdy zsumujemy ich wynagrodzenie otrzymamy kwotę 32,8 milinów funtów. Jest to o 100 tys. funtów mniej od rocznej pensji Neymara – wyliczył dziennik "The Sun". Dla porównania w Olympique Lyon, który jest najlepiej opłacalnym żeńskim zespołem we Francji, średnie zarobki wynoszą 145 tys. funtów.

Duża dysproporcja pojawia się także w innych krajach. W Anglii przeciętna piłkarka występująca w FA Woman's Super League może liczyć na 27 tys. funtów rocznie. Co ciekawe, stanowi to… jeden procent wynagrodzenia zawodnika Premier League. Barcelona, czyli były klub Neymara, oferuje swoim piłkarzom średnio 6,6 milionów euro za sezon.

Pokazuje to ogromną przepaść w zarobkach kobiet i mężczyzn. Potwierdzeniem tego może być też ranking "Forbesa". W setce najlepiej zarabiających sportowców w ostatnim roku znalazła się tylko jedno kobieta, a dokładnie Serena Williams. Amerykańska tenisistka uplasowała się na 51. pozycji z zarobkami wynoszącymi 27 milinów dolarów. Pierwszy jest Cristiano Ronaldo, na którego konto wpływa 93 miliony dolarów. 

Neymar: denerwuje mnie, że ludzie wymyślają...

podobne informacje

"Źle poinformowani idioci". Neymar wpadł w szał

Leo Messi poza TOP 10 najskuteczniejszych wykonawców wolnych

"Football Leaks" ujawnia, ile PSG zapłaciło za Neymara. Część dostał Zahavi

Rekordowe Paris Saint-Germain. Francuzi najlepsi w historii