tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Portfel Neymara wart... siedem lig

Brazylijski napastnik występujący w PSG zarobi za sezon aż 32,9 milinów funtów. Jak się okazuje, kwota ta wystarczyłaby na wypłatę wynagrodzeń dla piłkarek w siedmiu najlepszych ligach na świecie.
Neymar (fot. Getty Images)

SĘDZIA KONTUZJOWANY. POMOC PRZYSZŁA Z... TRYBUN

W żeńskich ligach we Francji, Niemczech, Anglii, USA, Szwecji, Australii i Meksyku występuje łącznie 1693 zawodniczek. Gdy zsumujemy ich wynagrodzenie otrzymamy kwotę 32,8 milinów funtów. Jest to o 100 tys. funtów mniej od rocznej pensji Neymara – wyliczył dziennik "The Sun". Dla porównania w Olympique Lyon, który jest najlepiej opłacalnym żeńskim zespołem we Francji, średnie zarobki wynoszą 145 tys. funtów.

Duża dysproporcja pojawia się także w innych krajach. W Anglii przeciętna piłkarka występująca w FA Woman's Super League może liczyć na 27 tys. funtów rocznie. Co ciekawe, stanowi to… jeden procent wynagrodzenia zawodnika Premier League. Barcelona, czyli były klub Neymara, oferuje swoim piłkarzom średnio 6,6 milionów euro za sezon.

Pokazuje to ogromną przepaść w zarobkach kobiet i mężczyzn. Potwierdzeniem tego może być też ranking "Forbesa". W setce najlepiej zarabiających sportowców w ostatnim roku znalazła się tylko jedno kobieta, a dokładnie Serena Williams. Amerykańska tenisistka uplasowała się na 51. pozycji z zarobkami wynoszącymi 27 milinów dolarów. Pierwszy jest Cristiano Ronaldo, na którego konto wpływa 93 miliony dolarów. 

Neymar: denerwuje mnie, że ludzie wymyślają...

podobne informacje

Ofensywne trio z czterema golami. Pewna wygrana PSG

Real pokazał charakter. "Jak cię nie kochać!" i... okrzyk Ronaldo

"Mógł być Messim Realu". Neymar był na testach w Madrycie

Hit w Walentynki. Liga Mistrzów: Real Madryt – PSG [transmisja online]