tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mistrzostwa świata piłkarek ręcznych w TVP. Sprawdź plan transmisji

Polki po emocjonującym meczu pokonały Angolę i w poniedziałek powalczą o Puchar Prezydenta. Będzie to ostatni występ biało-czerwonych podczas mistrzostw świata w Niemczech. Będzie można go obejrzeć w TVP Sport, TVP 3, SPORT.TVP.PL i aplikacji. Transmisje z pozostałych spotkań mundialu także w Telewizji Polskiej.
Kinga Achruk (fot. PAP)

Wszystkie błędy Polek w MŚ. "Nie można grać na łubu dubu"

Polki nie zdołają powtórzyć znakomitego wyniku, jaki osiągnęły dwa lata temu w Danii. Wtedy zajęły czwarte miejsce, a teraz będą musiały zadowolić się co najwyżej 17. Rywalizację w grupie rozpoczęły od niespodziewanego zwycięstwa ze Szwedkami, ale później przegrały trzy mecze z rzędu – z Czeszkami, Norweżkami i Węgierkami. Wysoki triumf nad Argentyną nie miał już żadnego znaczenia dla układu tabeli.

MŚ: podsumowanie występu Polek w fazie grupowej Przed Polską jeszcze spotkanie o Puchar Prezydenta i 17. miejsce w turnieju. Ich rywalkami będą zwyciężczynie rywalizacji Brazylii z Kamerunem. Mecz zostanie rozegrany w poniedziałek o 14.00 w Lipsku.

Dwudniowe zmagania w 1/8 finału wystartują o 17.30 w niedzielę w Magdeburgu i Lipsku. Ćwierćfinały podzielono na dwa dni – wtorek (12 grudnia) i środę (13 grudnia). Później piłkarki czeka dzień przerwy.

Piłka ręczna, MŚ kobiet, grupa B: Szwecja - Polska (skrót) Finalistki mistrzostw poznamy w piątek, gdy rywalizacja przeniesie się do Hamburga. Oprócz spotkania o główne trofeum (17 grudnia, 17:30) zostanie tam rozegrany także mecz o trzecie miejsce (17 grudnia, 14:30).

Kluczową fazę mundialu skomentują: Jacek Laskowski, Piotr Dębowski, Maciej Iwański i Tomasz Jasina. O ciekawe rozmowy prosto z Niemiec zadbają Mariusz Jankowski i Sylwia Michałowska.

Plan transmisji MŚ piłkarek ręcznych:

(fot. TVP)
(fot. TVP)
(fot. TVP)
(fot. TVP)
Piłka ręczna, MŚ kobiet: Polska - Argentyna (skrót)
MŚ kobiet, grupa B: Polska – Węgry 28:31 (skrót)
Leszek Krowicki: 20 minut zburzyło to, co tak mozolnie budowaliśmy
Lisewska: trudno się cieszyć mimo zwycięstwa
Kinga Achruk: nie mogę tego przeboleć
Kobylińska: doświadczenia z MŚ nam pomogą
Karolina Kudłacz-Gloc: nie sądziłam, że tak szybko wrócę
Krowicki: brakuje dni do wspólnej pracy
Co za bramka! Wrzutka Achruk, gol Kobylińskiej!