tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Euro 2020: Rosja chce zorganizować inaugurację w Sankt Petersburgu

Rosyjska federacja zamierza zorganizować w Sankt Petersburgu mecz inaugurujący piłkarskie mistrzostwa Europy w 2020 roku. UEFA poinformowała, że komitet wykonawczy wyboru gospodarza pierwszego spotkania dokona 7 grudnia w Nyonie.
Stadion Kriestowskij (fot. Getty Images)

Zobacz jak prezentują się stadiony na mundial w Rosji

Oprócz Rosjan, o możliwość przeprowadzenia inauguracji turnieju starają się także Amsterdam, Bruksela, Glasgow i Rzym. Euro 2020 rozpocznie się 12 czerwca a zakończy 12 lipca. Mecze odbędą się w 13 miastach-gospodarzach w różnych krajach. Niestety nie ma wśród nich Polski. W ten sposób uczczona zostanie 60. rocznica powstanie kontynentalnej federacji.

Nie wiadomo, czy w tej stawce pozostanie Bruksela, a powodem jest wstrzymania budowy stadionu. Cardiff i Sztokholm to potencjalne "rezerwowe" miasta. Losowanie grup eliminacji mistrzostw Europy 2020 odbędzie się 2 grudnia 2018 roku w Dublinie. 55 drużyn będzie rywalizować w 10 grupach do listopada 2019. Awans do turnieju finałowego wywalczy 20 reprezentacji. Cztery pozostałe miejsca otrzymają w marcu 2020 z rozgrywek Ligi Narodów. Półfinały i mecz o złoty medal ME 2020 rozegrane zostaną na londyńskim Wembley.

Jak Blatter się pogubił... Historia losowań MŚ

podobne informacje

Liga Mistrzów: w 2021 finał w Monachium lub Sankt Petersburgu

Sankt Petersburg: Rosolska odpadła w pierwszej rundzie

Polska w pięcioosobowym składzie na World Masters w judo

MŚ 2018: stadion w Sankt Petersburgu oficjalnie otwarty