tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Szpilka zagrał w "Pitbullu". "Wystarczyła iskra, byśmy poszli na całość"

Artur Szpilka po kontuzji ręki powoli wraca do treningów pod wodzą Andrzeja Gmitruka. W ringu powinniśmy go zobaczyć w lutym lub marcu przyszłego roku, a oczekiwanie na walkę sam zainteresowany umila sobie na wiele różnych sposobów. Jednym z nich było nagranie kilku scen do najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego "Pitbull. Ostatni pies".
Artur Szpilka i Dereck Chisora (fot. Getty Images/twitter.com/szpilka_artur)

NIEKWESTIONOWANY. LEWIS OSTATNIM TAKIM MISTRZEM...

Szpilka na planie filmowym spotkał się w ringu z Dereckiem Chisorą, byłym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. Brytyjczyk w 2012 roku przegrał walkę o pas czempiona federacji WBC z Witalijem Kliczko.

Ja i Dereck to takie dwa odbezpieczone granaty, ale na szczęście obyło się bez ekscesów. Zachowaliśmy klasę, wszystko przebiegło profesjonalnie. Fajna przygoda, nowe doświadczenie. Co prawda chciałem zagrać gangstera, a nie pięściarza, ale wziąłem, co dawali – przyznał Szpilka w rozmowie ze SPORT.TVP.PL.

Dereck Chisora (fot. Getty Images) Bokserskich scen w kinie nie brakuje, ale w większości przypadków odgrywają je zawodowi aktorzy, a nie zawodowi pięściarze.

Dlatego u nas nie było wyreżyserowanych ciosów. Boksujemy całe życie, nie udawaliśmy między linami. Bazowaliśmy na refleksie, oczywiście nie uderzaliśmy z całej siły, ale kilka razy głowy nam odskoczyły. Nawet się zmęczyliśmy, licząc duble to wyszło pięć, porządnie przeboksowanych rund – zdradził.

Szpilka nie ukrywa, że ekipa na planie zdjęciowym miałem pewne obawy co do tego, jak może się zakończyć obecność obu panów między linami.

Spotkały się dwa duże chłopy, pięściarze, którzy do najpokorniejszych i najgrzeczniejszych nie należą. Wystarczyła iskra, byśmy poszli na całość, pod koniec każdy z nas nawet wyłapał kilka "strzałów", jednak skończyło się na śmiechu. To pierwsza przygoda z kinem, ale na pewno nie ostatnia – zakończył Szpilka.

fot. twitter.com/szpilka_artur
Najlepsi pięściarze bez podziału na kategorie wagowe – sonda SPORT.TVP.PL

podobne informacje

Mariusz Wach prowokuje Artura Szpilkę. W tle rewanż

Adam Kownacki wraca na ring. Dwumetrowy rywal Polaka

Promotor Szpilka. Załatwi sobie kolejną walkę?

Szpilka wskazał kolejnego rywala. Pomści Adamka?