Alvaro Portilla Suarez89'
28.11.2017, 21:30
Copa del Rey, 2017/2018, 4. runda

Real – Fuenlabrada 2:2. Bale uratował Królewskich

Grający w rezerwowym składzie Real Madryt zremisował z trzecioligową Fuenlabradą 2:2 (0:1) w rewanżowym meczu 1/16 finału Pucharu Hiszpanii. W pierwszym spotkaniu Królewscy wygrali 2:0 i to oni zagrają w kolejnej fazie.
Gareth Bale (fot. Getty Images)

Losowanie grup MŚ 2018 w TVP1 i SPORT.TVP.PL

Trener Zinedine Zidane dał zagrać dublerom, którzy w pierwszej połowie oddali tylko jeden celny strzał. Goście wykorzystali słabą dyspozycję wyżej notowanego rywala i w 25. minucie objęli prowadzenie – Luis Milla kopnął mocno z dystansu, błąd popełnił Kaylor Navas i przepuścił piłkę do bramki.

W drugiej połowie wszystko zmieniło się po wejściu powracającego po kontuzji Garetha Bale'a. Walijczyk pojawił się na boisku w 62. minucie i niespełna 60 sekund później dośrodkował zewnętrzną częścią stopy na głowę Borji Mayorala, który wyrównał.

W 70. minucie ten sam zawodnik dał prowadzenie. 20-letni napastnik dobił strzał Bale'a.

Goście w końcowych minutach przeprowadzili jeszcze jedną składną akcję, po której bramkę zdobył Alvaro Portilla. Fuenlabrada awansu do 1/8 finału nie uzyskała, ale może pochwalić się remisem na Estadio Santiago Bernabeu.