0
3
3

Nantes – Monaco 1:0. Glik odarty z punktu

AS Monaco przegrało 0:1 (0:0) na wyjeździe z Nantes w meczu 15. kolejki Ligue 1. Gol dający trzy punkty gospodarzom padł w ostatniej minucie. Drużyna, w której 90 minut rozegrał Kamil Glik, spadła na trzecie miejsce w tabeli, ponieważ zwycięstwo odniosła Marsylia.
Kamil Glik (fot. Getty Images)

Uzależnieni od Falcao. Zapaść AS Monaco w Lidze Mistrzów

BOHATER
Nie można powiedzieć, że Nantes stworzyło wiele okazji na zdobycie bramki, ale mimo to kilka razy piłkarze zmusili Danijela Subasicia do wysiłku. Szczególnie w pierwszej połowie, gdy gospodarze byli stroną minimalnie przeważającą. Po przerwie Chorwat miał już znacznie mniej pracy.

JAK PADŁ GOL?
1:0 (90+2')– po strzale z rzutu wolnego Jemerson i Glik zbyt krótko wybijali piłkę, z czego skorzystał Lima, oddając płaskie uderzenie poza zasięgiem Subasicia.

KLUCZOWE SYTUACJE
19’ Strzał Rachida Ghezzala z niewiele ponad 10 metrów, ale obok bramki Nantes.
42’ Subasić wykonał bardzo dobrą interwencję po uderzeniu Thomassona.
54’ Rony Lopes dostał piłką na lewym skrzydle i zdecydował się oddać strzał ze skraju pola karnego, lecz był on niecelny.
78’mocne uderzenie Falcao z około 16 metrów, ale wprost w ręce Cipriana Tatarusanu.

JAK ZAGRAŁ GLIK?
13’ – pewne wybicie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
42’ – polski obrońca dał się minąć Adrienowi Thomassonowi, ale Subasić zdołał obronić strzał piłkarza Nantes.
51’ – skutecznie wyjście do środkowej linii, aby przerwać groźny atak przeciwnika.
52’ – groźne dośrodkowanie w pole karne Monaco, ale Glik zdążył wrócić, odpowiednio się ustawić i wybić piłkę.
55’ – Polak znalazł się w polu karnym Nantes i doszedł do strzału głową, ale piłka po jego próbie przeleciała nad poprzeczką.
74’ – kolejne pewne wybicie po centrze zawodnika Nantes z prawej strony boiska.

90+2' – zbyt krótko wykopywał piłkę po strzale z rzutu wolnego, co doprowadziło do utraty bramki przez jego zespół.

OCENA SPORT.TVP.PL (skala 1-10): 5
Trudno napisać coś o występie Polaka. Sytuacji do pokazania umiejętności miał niewiele, ale gdy robiło się niebezpiecznie pod bramką Monaco, to potrafił wykonać dobrą interwencję. Raz dał się ominąć przeciwnikowi, po czym bramkarz musiał bronić strzał piłkarza Nantes. Niefortunnie wybijał piłkę w końcówce spotkania, co doprowadziło do gola Limy i to najbardziej obniża jego ocenę.