tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Łódź bez lekkoatletycznego mityngu w 2018 roku

Nie odbędzie się kolejna edycja lekkoatletycznego mityngu w łódzkiej Atlas Arenie. Impreza, która w trzech poprzednich latach rozgrywana była się pod nazwami Pedro's Cup i Orlen Cup, została zawieszona z powodów finansowych.
Piotr Lisek (fot. PAP/EPA)

Dyskwalifikacja rosyjskich lekkoatletów podtrzymana przez IAAF

Czwarta edycja zmagań polskich i światowych gwiazd lekkoatletyki w Łodzi miała zostać rozegrana 31 stycznia. W środę organizatorzy w wydanym oświadczeniu poinformowali o odwołaniu zawodów. Jedną z przyczyn takiej decyzji był brak sponsora strategicznego imprezy.

"Głównym partnerem ŁOZLA w organizacji tego wydarzenia w lutym tego roku było Miasto Łódź i Polski Związek Lekkiej Atletyki wraz z Partnerami Związku. Zmiana planów strategicznych PZLA dotycząca organizacji imprez międzynarodowych zmusiła centralę do koncentracji środków na największym lekkoatletycznym wydarzeniu roku 2018, jakim ma być Memoriał Janusza Kusocińskiego, który zostanie rozegrany na największym polskim stadionie lekkoatletycznym w Chorzowie" – wyjaśniono w piśmie podpisanym przez Artura Partykę z Fundacji Klub Polskiej Lekkiej Atletyki i Lecha Leszczyńskiego z Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

Organizatorzy łódzkiego mityngu podkreślili, że został on zawieszony i "dołożą wszelkich starań, aby powrócił do Atlas Areny w roku 2019".

Miasto Łódź na organizację wydarzenia w przyszłym roku przeznaczyło 450 tys. zł. Do przeprowadzenia zawodów brakowało co najmniej 300 tys. zł.

podobne informacje

Łódź gospodarzem ME siatkarek. Turniej rozszerzony i bez kombinacji

Rekordowy Otylia Swim Tour. Doskonałe warunki w Łodzi

Polska rozgromiła Czechy. Świetny mecz kadry do lat 20

MŚ U-20: FIFA podjęła decyzję. Znamy gospodarza meczu otwarcia i finału