Puchar Włoch: debiut Jaroszyńskiego. Porażka Chievo po karnych

Paweł Jaroszyński zadebiutował w barwach Chievo Werona. 23-letni obrońca znalazł się w podstawowym składzie na derbowy mecz z Veroną w 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Włoch. Do 73. minuty grał Mariusz Stępiński. Chievo przegrało po rzutach karnych.
Paweł Jaroszyński (fot. chievoverona.it)

Kownacki efektywny do bólu. "To najlepsza alternatywa"

To jednak drużyna z dwoma Polakami w składzie objęła prowadzenie. Już w ósmej minucie do siatki trafił Sergio Pellissier. Do wyrównania doprowadził w 34. Algierczyk Mohamed Fares. Kolejne gole już nie padły, więc o awansie musiały decydować rzuty karne. W nich biało-czerwoni nie wzięli już udziału, ponieważ sprowadzony latem z Cracovii Jaroszyński opuścił boisko w pierwszej połowie dogrywki.

W serii "jedenastek" lepsza okazała się Verona (5-4). Karnego nie wykorzystał jedynie... Pellissier.

We wtorek w tej rundzie rozgrywek wyróżnił się inny Polak – Dawid Kownacki zdobył dwie bramki i miał asystę w spotkaniu Sampdorii Genua z Pescarą (4:1). Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Bartosz Bereszyński. Kolejnym rywalem drużyny, w której występuje też Karol Linetty, będzie Fiorentina.