tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zieliński: Włochy? Interesuje mnie Polska

W piątek Napoli zmierzy się u siebie z Juventusem. Obecnie zespół Sarriego ma cztery punkty przewagi nad obecnym mistrzem Włoch. Na szansę na grę w tym spotkaniu liczy Piotr Zieliński, który rozmawiał na jego temat na antenie neapolitańskiego "Radio Kiss Kiss".
Piotr Zieliński (fot. Getty Images)

Ma miliony, nie ma szczęścia. Sirotkin walczy z Kubicą

Przyjezdni będą w tym meczu osłabieni, bo nie zagra Gonzalo Higuain. – "Juve" to świetny zespół i bez niego mają świetny atak – przestrzega polski pomocnik. Zieliński podkreślał, że nawet wygrana nie załatwia sprawy mistrzostwa dla Napoli – Choć trzy punkty dałyby nam sporą przewagę – dodaje.

Nie zabrakło także tematu Milika – Arek ma się dobrze, trenuje sam. Oby wrócił szybko. Potrzebujemy go tutaj i w reprezentacji – stwierdził Zieliński. Przypomnijmy, że napastnik odniósł kontuzję więzadeł krzyżowych w końcówce września. Celem jest powrót na mistrzostwa świata.

We Włoszech wciąż szeroko komentuje się brak awansu do finału mistrzostw świata tamtejszej reprezentacji. – Przykro mi z ich powodu, ale bardziej interesuje mnie Polska – podkreśla Zieliński. Dla niego najistotniejsze jest to, aby dobrze zaprezentować się z biało-czerwonymi na mundialu.

Wielka przyszłość ma też czekać pomocnika w Neapolu. Otwarcie chwali go Sarri, ale sam Zieliński studzi nastroje – To miłe, ale muszę udowodnić, jaki mam potencjał. Polakowi zdarza się już nawiązywać do Maradony – Powiedzmy, że noszę w szatni koszulkę z numerem 10, ale nic więcej.

Losowanie MŚ: kto najlepszy dla Polski?

podobne informacje

Zieliński wrócił, Milik strzelił. Napoli mimo to przegrało

"Do zobaczenia na ławce trenerskiej!". Koledzy żegnają Piszczka

Nowy trener, uraz, konkurencja. Ciężkie tygodnie Zielińskiego

Zieliński dołączy do Lewandowskiego? Jest zainteresowanie