tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zieliński: Włochy? Interesuje mnie Polska

W piątek Napoli zmierzy się u siebie z Juventusem. Obecnie zespół Sarriego ma cztery punkty przewagi nad obecnym mistrzem Włoch. Na szansę na grę w tym spotkaniu liczy Piotr Zieliński, który rozmawiał na jego temat na antenie neapolitańskiego "Radio Kiss Kiss".
Piotr Zieliński (fot. Getty Images)

Ma miliony, nie ma szczęścia. Sirotkin walczy z Kubicą

Przyjezdni będą w tym meczu osłabieni, bo nie zagra Gonzalo Higuain. – "Juve" to świetny zespół i bez niego mają świetny atak – przestrzega polski pomocnik. Zieliński podkreślał, że nawet wygrana nie załatwia sprawy mistrzostwa dla Napoli – Choć trzy punkty dałyby nam sporą przewagę – dodaje.

Nie zabrakło także tematu Milika – Arek ma się dobrze, trenuje sam. Oby wrócił szybko. Potrzebujemy go tutaj i w reprezentacji – stwierdził Zieliński. Przypomnijmy, że napastnik odniósł kontuzję więzadeł krzyżowych w końcówce września. Celem jest powrót na mistrzostwa świata.

We Włoszech wciąż szeroko komentuje się brak awansu do finału mistrzostw świata tamtejszej reprezentacji. – Przykro mi z ich powodu, ale bardziej interesuje mnie Polska – podkreśla Zieliński. Dla niego najistotniejsze jest to, aby dobrze zaprezentować się z biało-czerwonymi na mundialu.

Wielka przyszłość ma też czekać pomocnika w Neapolu. Otwarcie chwali go Sarri, ale sam Zieliński studzi nastroje – To miłe, ale muszę udowodnić, jaki mam potencjał. Polakowi zdarza się już nawiązywać do Maradony – Powiedzmy, że noszę w szatni koszulkę z numerem 10, ale nic więcej.

Losowanie MŚ: kto najlepszy dla Polski?

podobne informacje

Napoli wciąż na szczycie. Zieliński jedynie zmiennikiem

Bezbarwny Zieliński, koledzy też. Napoli rozbite

Wygrana mimo kłopotów. Zieliński w pierwszej "11"

Porażka Sampdorii. Gol Kownackiego nie pomógł