tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Arthur pod lupą Barcelony. Transfer zimą?

FC Barcelona wciąż poszukuje wzmocnienia drugiej linii. Wobec komplikacji w sprowadzeniu Coutinho z Liverpoolu, skauci ze stolicy Katalonii podążyli na finał Copa Libertadores. Tam z bliska przyglądali się kolejnej perle brazylijskiego futbolu - Arthurowi.
Arthur (fot. Getty)

MŚ: WYBRALIŚCIE "GRUPĘ MARZEŃ" DLA POLSKI

Wicemistrzowie Hiszpanii całe lato próbowali sprowadzić na Camp Nou Coutinho. Sam zawodnik był chętny do opuszczenia Anfield, lecz szefowie Liverpoolu postawili twarde warunki. Barca nie chciała zapłacić 150 milionów euro. Temat transferu wciąż regularnie pojawia się w mediach, lecz Duma Katalonii postanowiła poszukać alternatywy. Wybór padł na 21-letniego zawodnika Gremio.

Arthur to pomocnik, który stylem przypomina Xaviego. Przegląd pola, wizja gry oraz doskonała technika – tak charakteryzuje go hiszpańska "Marca". Dziennikarze dziennika twierdzą, że transfer mógłby zamknąć się kwocie 25 milionów euro, co jak na realia europejskie nie byłoby zbyt wygórowaną kwotą. Barca powinna się jednak spieszyć z decyzją.

Cena Brazylijczyka może wzrosnąć jeśli ten znajdzie się w kadrze na mundial w Rosji. Co prawda do tej pory nie zagrał w niej ani razu, ale finał Copa Libertadores był jego popisem – został wybrany MVP dwumeczu z argentyńskim Lanus. Gremio wygrało oba mecze (1:0 i 2:1) i po raz trzeci sięgnęło po trofeum, co z pewnością nie umknęło uwadze selekcjonera Canarinhos – Tite.

Losowanie grup MŚ 2018 w TVP1 i SPORT.TVP.PL

TOP 10: najpiękniejsze gole Luisa Enrique w FC Barcelona!
Christo Stoiczkow, czyli dobry duch Barcelony

podobne informacje

"Areszt domowy". Dembele potrzeba wiele

Najdroższe kadry świata. Najwięcej nie znaczy najlepiej

Trzeba "uważać". Barcelona niepewna tytułu

Niespodzianka! Barcelona bez gola i zwycięstwa